Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ceruzaakksik borítása elengedh...

Ceruzaakksik borítása elengedhetetlen?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy az AA ceruza akksim nagy részéről lejött a fólia és maga a fém látszik csak teljes egészében, de ha így egymás mellé teszem őket, akkor melegszik.


Ez normális vagy nem szabad összeérnie egymással az akksiknak?


Ha ott hagyom a töltőn ahogy melegszik, baj lesz belőle vagy csak nem tölti fel?


Ez zárlatot csinál?


köszi


2010. ápr. 14. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A melegedés a belső ellenálláson folyó zárlati áram miatt jön létre. Ne játssz vele, felrobbanhat a belsejében kialakuló gázok miatt. (a kollégám pukkantott már ilyet, hidd el, ha szemenver nem vicces)

Kell rá a szigetelés.

2010. ápr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

oké, köszi na de egyszerűen a márkásról is csak úgy lejön ----

akkor megoldás lehet az, ha szigetelő szalaggal körbe tekerem ? úgy okés lesz ?

2010. ápr. 14. 08:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak attól, hogy egymás mellé teszed az akksikat nem szabadna melegednie. Ha töltés közben melegszik az normális. Egyébként a töltődben összeérnek az akkumulátorok oldalfalai?

Szabad megkérdeznem,hogy miért jön le a borítás? Az csak úgy magától nem szokott...

Egyébként ha szigetelő szalaggal körbetekered az megoldás lehet de vigyázz ne túl vastagon(szerintem max. 1 réteg) mert akkor lehet nem fér be majd a készülékedbe.

Laci

2010. ápr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi., akkor körbetekerem

amúgy nem csak töltésnél melegszik, én pont ezért rémültem meg. amúgy a készülékben is és töltésnél is nagyjából összeérnek az akksik ..


És azért jött le, mert nagyon sok helyre használom, most pl egy jó adag azért jött le, mert a nagy mínuszokban megfagyott és a kocsiban hagytam a lámpában 20 db-ot (egy reflektor), és elkezdett pattogni róla a borítás, mostanra pedig lejött teljesen.


de akkor szigszalag a megoldás ...

köszi szépen

2010. ápr. 14. 08:51
 5/9 A kérdező kommentje:
tehát magában a készülékben is fél perc alatt rémisztően forrók lettek
2010. ápr. 14. 08:53
 6/9 anonim ***** válasza:

A készülékben fél perc alatt forrósodás rövidzárlat jele! Szóval csak akkor használd ha szigetelted őket! Egyébként a gyors áramfelvételtől is melegedhetnek az akksik, nem csak a töltéstől de nem ilyen gyorsan, mint leírtad.

Laci

2010. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen !
2010. ápr. 14. 11:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon ócska hamisítvány lehet én még ilyet nem láttam pedig több mint tíz éve használok ceruzaakksikat.
2010. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát pedig hidd el ....

a talán még jobb ANSMANN akksik detto ugyan ezt csinálják, azaz sztem a hideg miatt ledobta magáról a borítást

hát ez van ...

2010. ápr. 14. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!