Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyszerelők! Fi-relé...

Barkat kérdése:

Villanyszerelők! Fi-relé helyes bekötése! Mintörténne ha a földelést felcserélnénk a nullával?

Figyelt kérdés
Ha a beszerelésnél véletlen a nulla helyett a földelést köti a szaki a helyére akkor lecsapja vagy müködne minden? Elvileg az egyesítés után a föld-nulla ugyanaz?

2016. júl. 4. 18:34
1 2
 1/18 Szirty ***** válasza:
100%

Hol cserélné fel?


Itt ez a hevenyészett rajz (nem én csináltam) mutasd meg rajta:


[link]

2016. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen ez igy tiszta sor. De ha a panelban a falból egyszinben jön ki a három vezeték. Magyarán a PE nem megkülönböztethető az N től akkor fel lehet cserélni. Régi házaknál sajna nem egyértelmű. Elvileg a fázis és PE közt is megvan a kellő feszültség. Nem?
2016. júl. 4. 19:06
 3/18 Szirty ***** válasza:
100%

"De ha a panelban a falból"


A falból hol? A betáplálás ilyen? Vagy a konnektoroknál? vagy HOL?

Hol cseréled fel, mire vonatkozik a kérdés?

Nem mindegy.


Sokra nem mész ezzel az infóval, de ha nincsenek színekkel egyértelműen megkülönböztetve az erek, akkor az kókány munka.

Vagy MM fali és nem tudod hogy a köpenyszigetelés mindig egy színű (szürke) és az érszigetelést színezik.

Nem tudhatom, te látod én nem.


Szóval sokkal több infó kellene.


Kedvezőbb lenne pl. ha nem nekem kellene erőfeszítéseket tennem hogy kiderítsem mire válaszoljak, hanem te tennél erőfeszítéseket a megfelelő információk leírásával.

2016. júl. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A betápnál a kismegszakítóknál nem lehet megkülönböztetni. Az óra után.
2016. júl. 4. 19:29
 5/18 A kérdező kommentje:
Ha már egyből a fi relébe nem a nullát hanem a földet kötnénk be. Igy érted?
2016. júl. 4. 19:31
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Ha az fi relébe a nulla helyett a földet kötöd be, akkor azonnal le fog kapcsolni, mert ami a fázison "befolyik" az a nullán "kifolyik" normál esetben. Az fi relé meg azt nézi, hogy ez a két érték azonos-e. Mivel üzemszerűen nemigazán folyik áram a védővezetőben, ezért az fi relé le fog oldani.


De az a szaki, aki a védővezetőt a nulla helyére köti véletlenül, nem biztos hogy a megfelelő ember ilyen feladatra.

2016. júl. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az egyesítés után ugyanaz, de ezt a gondolatmenetet ne folytasd tovább, mert például ha az épület aljában van szétválasztva, akkor csak két apró hátrány:

1. te bedugsz valamit, a szomszédnál elkezd csípni a mosógép, amit a vízzel teli kádból kihajolva már igen kellemetlen ütésként fog érzékelni,

2. a legfelső szinten a védővezető a fémszerkezetekkel ismét össze van kötve, és kimondottan előnytelen dolog az egész épület fémszerkezetein üzemi áramot áthajtani.


Aztán amikor dühös hátramaradt hozzátartozók és cseppet sem jóindulatú szakértők és rendőrök megjelennek az ajtódban...

2016. júl. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha azonos (vagy nem egyértelmű) a szín valami miatt akkor sajnos végig kell követni, és méréssel elvégezni a funkció azonosítást. Ezt egy villanyszerelő rutinszerűen el tudja végezni. Ha meg nem értesz hozzá ne piszkáld. Ld. korábbi hozzászólók.
2016. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó válaszokat. Azért most is megvoltak az eltúlzott válaszok is :-) Természetesen csak elméletben kérdeztem ,mert érdekel a téma. De a választ megkaptam
2016. júl. 5. 17:59
 10/18 A kérdező kommentje:
Viszomt akkor ennyi erővel ha valamelyik szomszédnál nincs fi relé ami lekapcsol és valamelyik berendezése meghibásodik és az áram a földelésen távozik ami az én lakásomba is eljut akkor engem is megráz. Vagy a másik szomszédot aki a fürdőkádból csimpaszkodik ki?
2016. júl. 5. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!