Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1986-os évjáratú Opel Kadettné...

Robogo123 kérdése:

1986-os évjáratú Opel Kadettnél a következő a probléma: Normál, fokozatos fékezésnél nincs féklámpa, csak ha erősebben odataposok a fékre. Ekkor a műszerfalon is kigyullad az ABS lámpa. Valamilyen megoldás?

Figyelt kérdés
Vagyis, magyarul, ha a műszerfalon kivillan az ABS, akkor van féklámpa, ha nem nyomom meg olyan erővel a féket, hogy bekapcsoljon az ABS, akkor nincs féklámpa. Álló helyzetben is ugyanezt műveli.

2015. márc. 2. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Féklámpa kapcsoló, valahol a pedál alatt lesz
2015. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

86 os kadett ben Abs?

Háát nem tudom, az valami spéci kadett lehet:-)

2015. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ABS lámpa folyamatos világítása nem azt szokta jelezni, hogy most éppen aktív az ABS (azt érezni fogod a lábaddal), hanem azt, hogy nem működik megfelelően.

Nem a fék hiba jelző világít? És lehet, hogy az is oka, hogy "később" kezd működni, azáltal a féklámpa is "később" jelez?


Műszerfal jelzések:

[link]

2015. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy nem függ össze az ABS bekapcsolása a visszajelző lámpával, csak rosszul fogalmaztam valószínűleg. A lényeg, hogy normális, nem hirtelen, erős fékezéskor nincs féklámpa. Akkor sem, ha szép lassan, de koppig nyomom a pedált. Csak akkor, ha hirtelen, erősen kezdem el nyomni, ekkor viszont a féklámpával egyidejűleg a műszerfalon is felgyullad az ABS lámpa. Ha elveszem a pedálról a lábam, kialszik az ABS lámpa is.
2015. márc. 2. 16:27
 5/5 kata kata ***** válasza:
Ellenőrizd a féklámpa kapcsolódat a fék pedálnál.
2015. márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!