Monitor HDMI hiba?

Figyelt kérdés

Üdv.


Ha a monitort DVI porton keresztül csatlakoztatom a VGA-hoz akkor ha a gépet bekapcsolom bekapcsol a monitor is. Viszont HDMI kábelnél nem így van. Csak nálam nem jó valami vagy tényleg ilyen szar a HDMI? (Na meg ugye fordítva is igaz ki sem kapcsolja a monitort.)


A legszebb pedig hogy ha a monitort a gép indítása után kapcsolom be akkor a boot közbe néha lefagy a gép.


(Asus GTX 1060 / Samsung T24C300)



2016. júl. 30. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy kábelnek miért kéne, és HOGYAN TUDNA, kapcsolgatni egy monitort? A HDMI pedig a legjobb kábel erre a célra, szóval ne szarozzad, ha nem értesz hozzá
2016. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szirty ***** válasza:

Általában úgy sok lenni, hogy a gép nem küld jelet a monitornak a kikapcsoláshoz.

Tulajdonképpen ki sem kapcsolja a monitort (azt te tudod megtenni a power nyomógombbal vagy ha kihúzod az áramellátását) csak készenléti üzemmódba helyezi.

Ez olyankor történik, ha nincs a bemeneten jel. Ha készenlétben van és lesz jel a bemeneten, akkor meg normál módba vált (felébred). e ha kikapcsoltad akkor ez nem történik meg ilyenkor sem és ez teljesen természetes, logikus és normális.


Ha a monitornak több bemenete is van, és a készenléti móddal van a bajod nem a kikapcsolással, akkor én belenéznék a monitor menüjébe hogy a készenléti móddal kapcsolatban lehet-e állítani a viselkedését...

2016. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen. Köszi. Ez a gondom. A menübe csak azt találtam hogy 15 perc múlva kikapcsol ha nincs jel.

Ha leállítom a gépet akkor 1 másodpercre kiírja hogy nincs jel utána pedig hogy nincs bedugva kábel. Azután pedig 15 perc elteltével kikapcsol a monitor. Ez még bele is férne de ha benyomom a gépet a monitor nem kapcsol be vele együtt. Na erre van valami megoldás?

2016. júl. 30. 17:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Készenléti mód NEM egyenlő a kikacsolással...
2016. júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendkívül hasznos hozzászólás hogy nem egyenlő a kikapcsolással. Köszönöm a segítséget. Bárcsak mindenki ilyen segítőkész lenne mint te.
2016. júl. 30. 18:20
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves előző válaszoló akkor kérlek mond meg nekem. Oszd meg a titkot mester.

Miért lép készenléti módba. (Tehát nem kikapcsol ez különösen fontos.) DVI-on keresztül és miért nem a tökéletes csodálatos HDMI-n keresztül.

2016. júl. 30. 18:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Mégis mit csinál a monitorod, ha nem lép készenléti üzzemódba? Ezt valahogy elfelejtetted leírni. És még mindig nem árultad el, miért vagy ilyen bunkó...
2016. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs, igazad van, én voltam a figyelmetlen, átugrottam azt a hozzászólásodat. Egyébként ez valószínűleg nem a HDMI hibája, maximum konkrétan annak a kábelnek, ami nálad van, ez nem átlagos hiba, én is azt használok, és készenlétibe rakja magát, sőt, el is indul, amikor bekapcsolom a gépet. Próbáld ki egy másik kábellel, esetleg teljesen más géppel és monitorral (ha tudod, havernál esetleg), így kiderítheted, hol van a probléma. Ennél többet nem tudok segíteni, remélem megoldódik a bajod.
2016. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Megpróbálom. A kábel nem hinném hogy rossz mert hárommal is próbáltam. Szerintem a monitor lesz. Lehet hogy azért mert (TV monitor) ?
2016. júl. 30. 18:51
 10/12 Szirty ***** válasza:

Workaround:

Amikor kikapcsolod a gépet (meg be) akkor a kezeddel megnyomsz egyel több gombot (a monitor power gombját).

Hm?

2016. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!