Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi Lux szukseges egy...

Mjancsi24 kérdése:

Mennyi Lux szukseges egy napelemmel rendelkezo (5200mAh) kulso akkumlator (power bank) hogy toltodjon?

Figyelt kérdés

Van rajta egy led ami minnel erosebb fenyre kerul annal erosebben vilagit.

De mar 200lux-nal maximumon vilagit pedig ha arnyekba rakom a feny fele forditva akkor akar 5700lux is lehet.

Ha pedig direkt napon van es nap fele forditva ott 10000+lux, de felek hogy megolvasztja a boritasat.



#napelem #panel #bank #szolár #mAh #LUX #potaku #fenyerosseg
2016. aug. 21. 12:26
 1/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A napelem egy áramgenerátor jellegű félvezető alapú energiaforrás. A powerbankban meg kell lennie egy elektronikának, ami a napelem energiáját ellenőrzött paraméterek között szabályozottan juttatja a lítium akkumulátorba. A borítást meg nem fogja megolvasztani. Melegedni melegedni fog, mert a felület a fény nagy részét elnyeli.


Üdv.

2016. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az információkat.

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ez az erős hő nem fog ártani a belső elektronikai részeknek. Ezt azért kérdezem mert az előző akkumlatorom(egy táskában cipeltem és ki volt szerelve belőle az akkumlator és el volt szigetelve minden áramforrástól) egyszercsak elkezdett fustölni és utánna pedig egy lyukat találtam a chip-jén. Azota annak annyi.

Nem tudom hogy a nagy hő miatt vagy esetleg a kondenzátor kisülése miatt történt.

Csak nagyon félek hogy ez is igy fog járni és akkor... kidobott pénz.

2016. aug. 22. 23:22
 3/5 A kérdező kommentje:

Az utobbi 2 napon, úgy 15-20orát a napon volt de egy vonallal se nött az akkumlátorszint.

Ez igy normális?

2016. aug. 25. 23:25
 4/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Az valószínűleg selejtes volt.

Az a gond, hogy kínából még a tűzveszélyes szar is kikerül.


A napelemes powerbankok sajnos lehetnek silány jól kinéző hamisítványok is. Viszont, ha a töltésindikátor nem változik, akkor ott valami nincs rendben. Van egy sejtésem, miszerint hibás a beépített napelem, de ezt csak műszerrel lehet ellenőrizni.


Üdv.

2016. aug. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Üdv.

Valamiert sejtettem hogy selejt, éppen ezért visszavittem az üzletbe ahonnan vettem, ott is tesztelték, addig adtak nekem egy masikat(ugyancsak ez a modell), de ez is ugyanojan vacak.

Ma fogok visszamenni, de sejtem hogy ők is annyira jutottak hogy "selejt mind".

Valószínüleg ar árát nem fizetik vissza, akkor meg ott levásárolom az árát.


Köszőnöm eddigi válaszaidat.

Üdv.

2016. szept. 5. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!