Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A ledes, és azt megelőző...

A ledes, és azt megelőző energiatakarékos fényforrások előtt, a hagyományos izzóknál hány wattos izzókat használtak fő világításnak?

Figyelt kérdés
tehát egy lakás szobájában a "nagyvillany", a csillárban milyen izzók kaptak szerepet és mennyire feleltek meg?
2016. szept. 3. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez is pénzfüggő volt. Szegény embereknek elég volt a 15 W-30W. Olvasni, tanulni cca 60W os. Ahol erős fény kellett ott elment a 100W os égő. Csillárba kőrbe 30-45 W, középre 100 W.
2016. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

60, 75 vagy 100, esetleg 150.

Én a szobámban mindig is a 150-est preferáltam.

2016. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Tévézéshez vagy házimunkához, olvasáshoz vagy máshoz.
2016. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én '90s-es születésű vagyok és személyes tapasztalatként még nagyon kicsi koromból homályosan talán 60as vagy 80asra emlékszem, egy égőhelyes fő lámpánál, de mintha már ennél is mindig mondta volna anya hogy ne használjuk ha nincs feltétlenül szükség rá és folyton a 25ös kicsi égett. fura belegondolni hogy mostanság ennyiből már fényárba lehet borítani egy szobát
2016. szept. 3. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
60-ast használok. És teljesen megfelel.
2016. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:

Akkora teljesítményűt kell használni, amekkorára szükség van.


Attól hogy 100W-os izzó helyett 2W-os LED-et használunk, nem kell nonstop "égetni".

2016. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvasni 40 vagy 60 wattos spot-szerű izzó volt (Tungsram Krypton superbalux)

falikarban 60W (ennyit enged a foglalat)

6 ágú csillárban asszem 75 wattos izzók voltak, hogy látni is lehessen.

konyhai függesztett lámpában 1x100W

Kültéren meg amit a foglalat bírt.

2016. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!