Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ónszippantóból ki lehet...

Az ónszippantóból ki lehet szedni a felszippantott ónt, újrafelhasználási célra?

Figyelt kérdés
Még soha nem használtam, mindig a nyákról lecsapós módszert,vagy a másik oldalról húzom az alkatrészt módszert. Megéri egyáltalán ónszippantót venni?

2016. szept. 4. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nagy a panel vagy sok lába van az alkatrésznek, akkor előnyös. Pl forrasztottál már ki tv sorkimenőt?

vagy iphone alaplapról akku csatlakozót?

Szóval szétszedhető tisztításra, de nem az igazi újra használni belőle a cuccot.

2016. szept. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vortrex ***** válasza:
Nem kifejezetten lehet újrafelhasználni, mert abba már nincs forrasztógyanta se, mint a cinbe, és valószínüleg addigra meg is ég. Gányolás lenne
2016. szept. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Felhasználhatod, csak az már nem lesz jó semmire, meg miért kellene vele vacakolni, újragyantázni meg minden?

Nekem van ón szippantóm, de csak nagyobb beónozott furatoknál használom. Egyébként ónszívó szalaggal többre mész és sokkal szebb is lesz a munka, sokkal egyszerűbb használni.

2016. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"sokkal egyszerűbb használni."

A teflon helyett, vagy a teflonra egy darab szilikon csövet kell húzni. Rugalmas és körülöleli a pákahegyet, nem ég meg. Ég és föld.

2016. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én kezdő vgayok ebben a témában. DE! Láttam a rézsodrat használatát videón, tényleg szépen lehozza a felesleges cuccot. Viszont én nem nyáklapokon forrasztgatok, onnan max alkatrészeket szedek ki. Igaz, csúnyák az alkotásaim, de a célnak megfelelnek. Azt meg hogy nem lesz gyantás az ón... Nekem van olyan cyn-em amiben egyáltalán nincs gyanta, és most vettem 1 tekerccsel, amiben középen be van ágyazva egy kis "gyanta cső" . Forrasztást meg ugy végzem h begyantázom mind2 munkadarabot, és utána kenem rá a cynt.
2016. szept. 5. 15:18
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Pontosan miket forrasztasz össze?

Ha lemezeket egymáshoz, akkor arra ne egyszerű gyantát használj, hanem van a Fahrenheit-nek forrasztó zsírja, vagy vannak forrasztóvízek, egyenletesebb lesz a forrasztás, csak utána le kell mosni alkoholban.

A sodronyt meg kell tanulni használni az igaz. Ónfelesleg leszedésre nem használok sodronyt, vannak egyszerűbb módszerek, amik hatékonyabbak, de kinek mi jön be. Én is szedek ki alkatrészeket nyákokból, meg cserélek bennük alkatrészeket, meg lehet azt szépen csinálni, csak gyakorlat kell hozzá.

2016. szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nos, én hasznos kisgépeket gyártok saját célra. Ventillátorok, fúrók, légfúvók, lámpák. Tehát inkább csak DC dolgokat, és azt is csak kábelt kapcsolóra, potméterre...De pl. most jöttem rá nemrég hogy a forrasztáshoz miért jó a gyanta. Néztem videót a hobbielektronikán, és a pákahegy védése sem tiszta nekem. Ott a srác bevonta cynnel a páka hegyét. nekem ez sosem jön össze, mert golyósodik rajta a cyn. belemártottam a pákát a gyantába, rá akartam kenni a cyn-t, de így is golyósodott. Pedig letisztítottam alkohollal is, próbáltam pár csepp hideg zsíroldóval is. De vhogy nem megy.



De ha már feljött a lemezek forrasztása...Van egy rozsdamentes acél dobozom tető nélkül. Erre akarok rávarázsolni egy pc ház oldalából kivágott darabot. Az acéldoboz sarkai belülről lettek hegesztve, azt nem én csináltam. Vajon rá lehet forrasztani az acélra a (gondolom) pc-s vaslemezt? Ragasztani próbáltam rá már mindenféle dolgot, de mindig szivárgott. Ja. a lényeg!!! Ez egy hűtő lenne, amiben víz áramlik egy erős akvárium szivattyú segítségével, és a dobozt a VGA-m tetejére tenném úgy, hogy alatta hővezető lap van, tehát zárlat kizárva. Ezért fontos hogy a doboz teljesen zárt legyen. Van az oldalán 2db 1cm-es lyuk, amikbe szilikoncsövet ragasztottam speciális víztömítő ragasztóval. Az áramoltatott víz meg folyamatosan hűtve lenne a tartályban ahonnan szívódik a víz. Jégakkukkal, meg 2literes kólásüveg jégtömbökkel. Most egy átmeneti megoldáson dolgozom, ami abból áll hogy készitettem egy nikecell dobozt amibe 2 jégakku megy, és azt teljesen lezárva 2 lyukon (in-out) fújatnám közvetlenül a VGA saját hűtőjébe. A fúlyó egy 100-as CD tok, amiben sörösdobozból kivágott lapátok vannak, és egy DC motor pörgeti, most meg az a baj vele hogy egy 18650-es akkuról kapta az áramot, és fél perc alatt tűzforró lett a motor. E pillanatban éppen a motor hűtésén dolgozom, ami abból áll hogy a lapátok által keltett brutál légáramlással saját magát fogja hűteni. A cd tok alján vágtam 2 lyukat, és abból kivezetek pici szilikoncsöveket, amik fújják a motort 2 oldalról.


Bocsánat...kicsit eltértem a tárgytól.

2016. szept. 6. 02:37
 8/11 anonim ***** válasza:
A pákahegyed véletlenül nem vas? Mert az én rézpákahegyemre ragad a cin.
2016. szept. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ha golyós lesz az ón a pákahegyen, akkor vagy nem jó anyagból van, vagy nem elég meleg. Én azt csinálnám, hogy belemártanám forrasztóvízbe és úgy ónoznám be.

Rozsdamentes acélra szerintem nem lehet forrasztani.

2016. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Rozsdamentes acélra szerintem nem lehet forrasztani"


Meg kell kissé csiszolni a felületet és folyasztószerrel bekenni, illetve nagyobb teljesítményű páka kell, vagy rá kell segíteni hőlégfúvóval.

Ha vizes cuccot akarsz csinálni, nem baj ha folyik, csak tartsa össze a forrasztás. Utána kinyomod a hézagot szilikonnal és kész.

2016. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!