Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért forrósodik fel a fürdősz...

Miért forrósodik fel a fürdőszobai hősugárzóm dugvillájának fém része fél órás használat után?

Figyelt kérdés
A hősugárzóm 2 kW-os, már tetettem rá vastagabb vezetéket, tettek rá 2,5mm2-es szilikon hőálló vezetéket, de most is ugyanúgy felforrósodik. Nem csak melegszik, szabályosan megfoghatatlanul forró lesz. A vezeték 3 méteres, a hősugárzó 2 kW-os márkás darab, a konnektor pedig Prodax 16A-es, de végül is mindegy mert bárhová dugom akár Kontaszetbe akkor is így felforrósodik. Mit lehet tenni és mi okozhatja ezt? A vezeték NEM melegszik fel csak a dugvilla, már cseréltem azt is és a vezeték is ki lett cseréltetve mindhiába. Ötlet, vélemény?

#konnektor #minőség #hősugárzó #forróság #vastagság #melegedés #vezeték #dugvilla #a vezeték nem melegszik #csak a fém dugvilla része
2016. okt. 16. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig bírnia kéne. Minden dugaszolóaljzatban mindkét pólus melegszik?
2016. okt. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:
A melegedést nagy átmeneti ellenállás okozza. Pl. rossz érintkezés, hibás bekötés. Esetleg túl vékony vezeték a falban...
2016. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam úgy is, hogy van egy fém kontaszet-em ami még békebeli magyar gyártmány 4 mm2-es vezetékkel, kifejezetten azért csináltattam hogy bírja. Ha abba dugom be akkor is felforrósodik mindkét villa, viszont a fali konnektorban magának a kontasztetnek a dugvillája olyankor nem melegszik egyáltalán fel. Most akkor amit rátettek szilikonos gyári dugvillás kábel, 2,5 mm2-es akkor az is kevés a 2 kW-nak ? :-( Nem akarom eldobni mert egy drága Ufesa ventilátoros hősugárzó nem gagyi műanyagból. További ötlet?
2016. okt. 16. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Olajradiátort használj, ezt csak végszükség esetén és felügyelettel, mert ezek szeretnek kigyulladni ;)
2018. dec. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!