Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Inverter -12 V-ról 220-ra -de...

Inverter -12 V-ról 220-ra -de honnan tudom, hogy sinusos vagy szögletes a jel?

Figyelt kérdés

Vettem egy 150/300 W-s invertert, be is szereltem fixre, de aztán többen is mondják, nehogy eszembe jusson használni, mert azonnal kinyírja az érzékenyebb elektronikákat, mivel nem sinusos. Akik mondták, már mind megjárták telefontöltővel, laptoptöltővel, akármivel, és kicserélték sinusosra, na de a kérdésem, hogy


1, honnan ismerem meg, hogy sinusos vagy sem? ugyanis a leírásában erre semmi se utal


2, melyek azok az elektronikák amelyek érzékenyek erre? vagy egységesen minden? pl sima 220 V-os reflektor is? vagy mire figyeljek és mit ne használjak a szögletesről?



2016. okt. 19. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Oszcilloszkoppal lehet megtudni 100%-osan.
2016. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
oké de én laikusként hogy jövök rá? mert ha tönkre teszi a dolgokat, akkor tényleg elég gáz ez így :(
2016. okt. 19. 21:59
 3/16 anonim ***** válasza:
Az oszcilloszkop egyertelmu eredmenyt ad, nem lehet elhibazni.
2016. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

értelek, csak én speciel azt se tudom mi az az osciloszkóp, nemhogy megnézzem. egyszerűen csak laptophoz akarnám használni, és nyilván amúgy se lenne rá lehetőségem sehol, se üzletekben se máshol, hogy megnézzem, ha lenne is itthon osciloszkópom és értenék is hozzá....


ehhez a típushoz mit szóltok?

"sinusos jellegű"


na itt csak két dolog nem tiszta

1, "jellegű" > most az vagy nem az és csak hasonlít rá?

2, mennyire megbízhatóak az itt megadott adatok?


[link]

2016. okt. 22. 02:56
 5/16 A kérdező kommentje:

vagy esetleg csak ez sinusos, amelyiknek a nevében is benne van és nem csak "jellegű" ?


[link]

2016. okt. 22. 02:59
 6/16 A kérdező kommentje:

"Jel kimeneti forma:

Módosított szinuszhullám"


avagy:


a drágábban már nem a paraméterek közt szerepel, hanem a termékleírásban is ezen van a hangsúly:

"A szinuszos inverterek tiszta váltakozófeszültséget adnak valódi szinuszhullámmal. A szinuszos inverterek olyan érzékeny fogyasztóknál kerülnek alkalmazásra, amelyek zavarokkal reagálnak a tápellátásban előforduló egyenetlenségekre."


>>>>>>>> most akkor mit gondoljak? melyik sinusos valójában? az a baj h nagyon fontos lenne, és nem igaz egyszerűen h még az üzletben sincsenek tisztában ezzel (volt amelyik megkérdezte h mi az és miért számít az nekem, szerinte csak kötekedés .... no comment)

2016. okt. 22. 03:08
 7/16 A kérdező kommentje:

és itt is a jelleg, komolyan be..arás már:


[link]

2016. okt. 22. 03:20
 8/16 A kérdező kommentje:

itt elég szépen leírják, csak szal a kérdés attól még marad kérdés:


[link]

2016. okt. 22. 03:25
 9/16 anonim válasza:

Vidd be egy tévészerelőhöz, szerintem már csak szakmai érdeklődésből is megnézi neked szkóppal, de ha mégse, akkor esetleg elkér egy ötszázast azért a pár percért.


Mindenesetre amit először linkeltél (most akkor ezt vetted?), annak a használati útmutatója egyértelműen leírja, hogy nem tiszta színuszos a kimenet és ez problémákat okozhat.


Sima ohmos terhelésnél (pl izzólámpa) amúgy nem számít semmit. Azt szerintem nem lehet előre megmondani, hogy egy elektronikus eszköznek gondja lesz-e vele vagy nem.

2016. okt. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
csak ez a baj h most akarok egy másikat venni, és ezért nem tudom előre bevinni neki ...de köszi
2016. okt. 22. 04:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!