Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagy gond, ha a 3 eres LED-ref...

Nagy gond, ha a 3 eres LED-reflektort csak 2 eres kábellal szerelem? Ennél nagy gond, ha nincs földelve?

Figyelt kérdés

Gyárilag van egy 20 cm 3 eres kábel, de én sima 2 eressel vinném a konnektorig (villásdugóig), a kapcsoló pedig még kérdéses, de ha lesz,akkor meg főleg, mivel képtelenség 3 eres kábelbe lengő kapcsolót tenni sztem (legalábbis nem találtam még rá megoldást).


De mi gond lehet ebből?



2016. okt. 19. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Amig atyamáriásan meg nem ráz valakit addig semmi.
2016. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ahogy néztem, annyira nem vészesek a kábel árak, úgyhogy én mindenképp 3 eres kábellel szerelném. A kapcsolóval amúgy sem akarod megszakítani a földelést.

Azt is jó lenne tudni, hogy van-e Fi relé a kismegszakító táblánál beszerelve. Ha igen, akkor ELVILEG le kell oldania, ha valahol másfelé akarna folyni az áram, mondjuk egy családtagon. Elvileg. Nekem fontosabb lenne a biztonság, ha már úgy döntök, hogy szerelek valamit. Amúgy a Fi relé is olyan 10 ezer alatt kapható, és hát... megéri az árát.

2016. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

figyeljetek, nem az h spórolás, hanem oké, én nem értek hozzá, ennek ellenére azért egy kis forrasztásról meg bekötésektől nem ijedek meg (12 V-os rendszerekkel dolgozom, ezért vad nekem a 220 sajnos), viszont most komolyan megmondhatnátok, mitől függ ez az egész "megráz avagy nem ráz" -kérdés.


Én úgy gondoltam h bekötöm egy 2x0,75 MTL kábellal, egyszerűen abból kiindulva h csak ebben találtam olyat, amin eleve van gyárilag szerelt lengő kapcsoló, avagy én be tudok tenni kapcsolót bárhova (mivel az mindenképp kell).


Na most 3 eresnél meg nem találok ilyet, az elektronikai üzletben is csak olyat tudtak ajánlani,ami rögtön a konnektornál, a földelt dugvillába szerelve kapcsol, de lengő vagy pl hagyományos falra tehető kapcsolót nem tudtak, pontosabban állítják h ilyen nincs (ha lenne és azt mondjátok, az azért sokkal biztonságosabb, kérlek linkeljétek be, és azt szerelem be).


Csak még mindig az elméleti részt nem értem, hívjuk így, szóval melyik az a tényező, amitől megráz vagy nem ráz? Minek a függvénye ez?

2016. okt. 20. 06:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Fémházas reflektor? Amikor a bent lévő 230 V-os alkotóelemek a házhoz zárlatosak lesznek, akkor a kismegszakító vagy a FI-relé lecsap - ha van védővezető, amit pongyolán földelésnek hívunk. Ha nincs, akkor nem csap le. Ha FI-relé sincs, akkor a hozzányúláskor az áramütés tartósan fennáll.
2016. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen, fémházas sajnos.

hát oké, értelek, csak akkor se találok lengőkapcsolós 3 eres kábelt ...

2016. okt. 20. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem soha nem is volt. Ha a szépség nem elsőrendű követelmény, akkor egy kültéri falonkívüli kapcsolót használhatnál, az végülis nem ronda, csak szögletes, abban van elég hely a védővezető továbbvitelére.
2016. okt. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oké, ez nehezen ugyan, de megoldható talán (a hely és a kialakítás miatt)
2016. okt. 21. 07:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdezőt.

Miért kellene átvinni a kábelt azon a szerencsétlen kapcsolón?

Kösd be úgy, hogy a kapcsolóra megy az MTL, a tápot meg egy 3 eres adja.

2016. dec. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!