Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 45 Ah-s akkumulátorral táplált...

Lajcsi-2007 kérdése:

45 Ah-s akkumulátorral táplált 2 db.15 W-os led reflektorral szeretnék világítani csónakban éjszakai horgászathoz. Mennyi ideig fog hasznosan világítani?

Figyelt kérdés
Az én számításom szerint a 15 w,12 volton 1,25 A-t fogyaszt. A 45 Ah így egy refivel elméletileg 36 óráig, a kettővel 18 óráig életképes. A gyakorlatban is így van? Kipróbálhatnám előtte, de ennek függvényében venném meg a reflektorokat (nem olcsó)

2016. nov. 8. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a gyakorlatban, nem a teljes időben biztosítja az akku a névleges(12V) feszültséget!

[link]

2016. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg a 12V x 45 Ah akkud 540 Wh kapacitást tud, amiből tisztán 36 óra üzem jönne ki, de csak veszteség nélkül és nullára kisütve ha tényleg képes lenne rá az akku. A hideg és minden más miatt 24 órától nem számolnék többre.

Amúgy az üzemidő teszthez bármilyen más 2x15W fogyasztást rátehetsz.

Egyébként használhatsz dimmert is, amikor kell fény, de nem kell 100% fényerő, akkor sokat spórolhatsz a fogyasztáson, ami az üzemidőt növeli. a kollégám is horgász, nyakba akasztható távirányítót csináltam neki, így azzal sincs gond hogy a sötétben a kapcsolót keresgesse. Irtó költséges dolog, egy ezres körül van az ára:

[link]

2016. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hasznosak voltak a válaszaitok, köszönöm! Az akkumulátorról működő lámpák főleg a vízirendészet miatt kellenek, mert a szereléshez a fejlámpákat használjuk, de "esetleges" :) hal fogásnál jól jönnének. Tehát a dimmerrel lehet állítani a fényerősségen, a takarékosság miatt? Mert pluszban ott vén még a halradar is, mint fogyasztó.
2016. nov. 9. 04:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Közben rákerestem a linken szereplő dimmerre, de sajnos nem szállítanak Magyarországra. Ha esetleg tudsz itthon kapható hasonlót, légy szíves küld el a linkjét!
2016. nov. 9. 04:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Közben találtam, bár leszállítva 3.000, de hamarabb itt van. Köszönöm!
2016. nov. 9. 05:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom ez az:

[link]

2016. nov. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hasonló,

[link]

de ez itt volt a közelben és volt készleten. Rendesek voltak, mert a netes shopban vásároltam és ők hívtak fel, hogy az irányítószámból arra következtetnek, hogy a közelben lakom és menjek be érte, akkor nincs szállítási díj, meg sorban állás a postán.

2016. nov. 10. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!