Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Macbook Amerikából? Megérné?

Macbook Amerikából? Megérné?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki az USA-ban dolgozik és arra gondoltam,hogy megkérem hogy vegyen nekem egy macbookot, (amit majd itthon kifizetek neki),mivel úgy hallottam hogy ott kevésbé van túlárazva,olcsóbb,stb..Szerintetek jó ötlet? Milyen buktatói lehetnek a dolognak?Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. nov. 24. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Csak ha be tudja csempészni az országba, máskülönben amint belép az EU-ba kap egy marha nagy adót/vámot. Tkp pontosan az adó miatt drágább nálunk, mint az USA-ban.
2016. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha be tudja hozni dobozai nèlkül a sajátjaként, akkor nem vamköteles. Viszont nehezen hihető. Egy Iphone-nal megjàtszható, mert zsebben elfèr.
2016. nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, csak becsempészve éri meg, de úgy nagyon.:-)
2016. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megis mennyiert lattad ott melyik modellt es hol? Engem is erdekelne!
2016. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen,úgy gondoltam,hogy a sajátjaként hozná be,a dobozt meg esetleg hazaküldené postán...habar tudom hogy a garancia meg semmi ilyesmi nem érvényes. Köszönöm :))
2016. nov. 24. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom a kinti ismerösöd mennyiért tudná beszerezni, de én múltkor a Media markt Red friday akciója keretén belül sikerült 260ezerért egy 13-as macbook airt vásárolnom.

De jelenleg is 289ezerért meglehet több helyen is vásárolni.

Ami pont annyi mint Amerikába, ugyanis ott is 999$


Viszont a macbook, macbook pro az már kint jóval olcsóbb, így azt megéri behozni, de csak akkor ha megtudjátok kerülni az ÁFÁt, Vámot, mert az szépen megnyomná az árat és kb ugyanott lennél mintha itthon vennéd meg.


Garancia az elvileg világgarancia, legalábbis az Iphone-ra az van.

2016. nov. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Simán belehet hozni sajátként laptop táskába, dobozai nélkül. A kutyát nem érdekli, csak ne hadoválj, hogy ööö...izééé, ha kérdezik, hogy az mi, megmondo, hogy a laptopod, mert szükséged van rá, mivel azon dolgozol stb. hihető szöveget mondasz. De nem nagyon szokták firtatni. Én egy évben 3-4 alkalommal jövök haza, mindig hozok laptopot ismerősöknek, iPhone-t is, soha nem volt gondom belőle.
2016. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettetek.
2016. nov. 26. 14:48
 9/11 A kérdező kommentje:
Még annyit had kérdezzek,hogy a billentyűzet magyarosítható e?
2016. nov. 26. 14:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanis a MacOS-ben van magyar nyelv és magyar billentyűzet.

Azaz ha a rendszerben magyarra van állítva a kiosztás akkor az angol billentyűn ha lenyomod pl: a zárójel gombot akkor "ő" betűt fog írni.

Valamint lehet hozzá elég igényes matricákat is kapni.

2016. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!