Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Amerikából akarok behozatni...

Amerikából akarok behozatni vadonatúj Nexus 5-öst és az 349$ azaz pontosan átszámítva 76.451 forintba kerülne + gondolom Vám. A Vám mit is jelentene? Mennyit kellene ráfizetnem pluszba? Megérné még úgy is megvennem ott kint?

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Körülbelül 10.000 Ft lenne a VÁM (úgy tudom 12% a VÁM elektronikai cuccok esetén - de nem biztos).
2013. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ragasszatok rá egy betörött képernyős fóliát és nem kap vámot mert egyértelműen nem újnak fog kinézni :P
2013. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagyis hát új mert nexus de akkor is.. :D
2013. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Tedd bele a taskadba, eszre se fogjak venni, mi is igy hoztuk at a macbookunkat
2013. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És ha www.amerikaexpress.hu -ről rendelnék, akkor elképzelhető hogy +10 ezerrel kerülne drágábban (mondjuk szerintem még az is bőven a csúcsmobilok ára alatt van)
2013. nov. 4. 18:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Valahogy ki lehet játszani a vámot.

OFF: Ha rendeltél megírnád majd a cégről a véleményedet?

2013. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem te raktad fel a kerdest, hogy az amcsi ismerosod elhozna a Nexust? Akkor miert nem vele intezed? Olcsobb es gyorsabb is, mint cegen keresztul.


A vamosok ha megallitjak akkor vamot es 27% AFAt fizettetnek majd veled ki. De az AFAt a termek ara plusz postakoltseg osszegre fizeted!


Nezd mar gugli milyen okos, magyar posta oldalan magyarul leirva erthetoen vilagosan :D


[link]


VAgyis ha a haverod szemelyesen feladja neked postan, akkor:

151-700 euró közötti érték esetén 2,5% vámot és 27% áfát kell fizetni.


Ha egy ceg adja fel a postan, akkor:

151-999 euró közötti érték esetén a kereskedelmi vámtarifa szerinti vámot és 27% áfát kell fizetni.

2013. nov. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az elottem szolo irta + meg annyit,hogy nem mindegy honnan rendeled(melyik allambol) ,ugyanis ez az ar netto,erre meg a helyi ado is rajon (usaban mindig minden termek netto-local tax nelkuli-kerul a polcokra.
2013. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 Köszi a válaszokat, de nem én raktam fel azt a kérdést. Olvastam de, nem nagyon akad kint nekem ismerősöm az USA-ba.
2013. nov. 5. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Nexus 4-et akartam annó USA-ból rendelni,de ha megakadt volna a vámon (ma már egyre több mindent néznek meg szúrópróbaszerűen) akkor a kereskedelmi vámmal és az ÁFÁ-val együtt kb. ugyanannyi lett volna mint Angliából ahonnan nincs se vám se áfa mert eu-n belül van.. nézd meg az EU/nem EU árkülönbséget,számold rá a vámot/áfát az USA árra és mérlegelj..
2013. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!