Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora a feszültség a földelé...

ZeToRr kérdése:

Mekkora a feszültség a földelés és a fázis között?

Figyelt kérdés
0 V, 115 V, 230 V?

2016. dec. 15. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Magyarországon 230 V kéne legyen. Ha kevesebb, akkor rossz a földelés.
2016. dec. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

Én is erre mondtam volna, csak azért megkérdeztem. :D

2016. dec. 15. 00:33
 3/12 anonim ***** válasza:

"Magyarországon 230 V kéne legyen. Ha kevesebb, akkor rossz a földelés."


Inkább úgy fogalmaznám hogy ugyanannyi mint a fázis és nulla közt. Egy multiméterrel nem fogod csak azt megtudni hogy van-e vagy nincs rajta feszültség, sőt, azt sem hogy jó vagy sem.

Ha felmerül az esélye hogy gond van vele, nézesd meg hozzáértővel, ugyanis a kérdés alapján fogalmad sincs hogy működik. De a válaszolónak sem.

Ha egy szabályosan kiépített rendszerről van szó, és mondjuk elvitte a cica a földelést, nem tudod kimérni feszültségméréssel a konnektorból a védőérintkezőn.

2016. dec. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az utolsónál a pont, bízd hozzáértőre.

Az sem biztos hogy te pont 230-at kapsz, érted.

2016. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#3:

Akkor mivel magyarázod, ha a fázis és a nulla között 230V-ot mér, és a fázis és a védőföld között pedig mondjuk 115V-ot?

2016. dec. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amíg nem látom, nem magyarázom a semmit.

Ez nem kirakós játék hogy szórakozzunk vele.

Ha nem tudod mit miért mérsz vagy teszel, semmi értelme.

Gondolom krumpliért a zöldségeshez mész, húsért a henteshez, ha elektromos problémád van, villanyszerelő kell hozzá.

2016. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért szerintem megválaszolható a kérdés azzal, hogy 230 V...

Már persze értve a kérdező kérdését, amely szerint a 230-bas belefér a szabványos feszültséghatárokon belül bármi.

Legfeljebb azt kell hozzátenni, hogy: ettől még nem biztos, hogy minden rendben van.

De az biztos, hogy ha minden rendben van, akkor (is) fázisfeszültséget kell mérnie.

2016. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
#5 ilyesmi akkor lehetseges ha egy levalaszto trafo van kozbul, tehat a fazis nem igazi fazis, mert a null le van valasztva. Ilyen esetben a 115V-s meres a tobbi fogyaszto kisuto/vedo ellenallasan keresztul jon vissza a meromuszerhez.
2016. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ennél gyakoribb eset, ha a védőérintkező nincs bekötve, és a készülékben Y kapcsolásban vannak zavarszűrő kondenzátorok.
2016. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, azt akartam én is mondani, zavarszűrő kondikon keresztül is visszajön egy falcs lebegő null.
2016. dec. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!