Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kapcsolódnak le az USB...

Miért kapcsolódnak le az USB eszközök, ha felkapcsolom a villanyt?

Figyelt kérdés
A számítógépemre három USB eszköz van csatlakoztatva: billentyűzet, egér és headset. Arra lettem figyelmes, hogy ha valamilyen elektromos berendezést elindítok, ami ugyan arra a hálózatra van kapcsolva, amelyikre a gépem is, akkor ezek az eszközök lekapcsolódnak, majd pár másodperc múlva helyreállnak. Ilyen például, amikor fel, majd lekapcsolom a szomszédos szobában a villanyt. Azt is megfigyeltem, hogy nem mindig jön elő a probléma, mintha függne attól, hogy milyen fázisban van éppen, amikor felkapcsolom a lámpát. Miért van ez, és hogyan lehetne megszüntetni? Mennyire káros ez a gépemnek, vagy az USB eszközöknek?

2016. dec. 22. 20:36
 1/5 anonim válasza:

Ennek több magyarázata is lehet, pl ha túl sok rendszer van kapcsolva ugyanarra a hálózatra, előfordulhat, hogy a villany felkapcsolásához kellő feszültség és a többi elveszi a géptől a tápegységre jutó feszültséget annyira hogy az alaplapra sem kerül elegendő ahhoz hogy az USB-n megjelenjen a logikai 1, vagyis a feszültség, amivel beindul, bár ez nagyon ritka, de nem lehetetlen

Hosszútávon nem tesz jót az USB-nek sem a gépnek, azt javasolnám, hogy másik hálózaton használd a géped.

De az is meglehet, hogy a géped tápegysége haldoklik, és érzékeny a fszültség ingadozásra, ilyet már láttam.

2016. dec. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Két hónapja vettem a tápot. (FSP Raider 550W) Nem hiszem hogy azzal van a probléma. Volt olyan is, hogy csak a gép volt bekapcsolva, és úgy is meghülyült a lámpára. Mindenesetre kicseréltem az elosztót, hátha azzal van a probléma (rossz zavarszűrés, vagy nem tudom), aztán majd meglátjuk...
2016. dec. 23. 08:52
 3/5 A kérdező kommentje:
A szobámban van egy másik konnektor is, de azon nincs védőföldelés.
2016. dec. 23. 08:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hogy az elosztó cseréje megoldotta a problémát? Rossz lehetett a földelés a másikban?
2016. dec. 23. 16:41
 5/5 anonim válasza:
Lehetséges igen :)
2016. dec. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!