Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha felkapcsolom a helyzetjelző...

Ha felkapcsolom a helyzetjelzőt, vagy a tompítottat, akkor nem csak azok kapcsolódnak fel, ami olyankor szokás, hanem mindhárom féklámpám is! Ha fékezek, akkor mindösszesen annyi a különbség, hogy csak kicsit erősebben égnek! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Itthon is megcsinálható, vagy szerviz? Ha szerviz, akkor nem szeretném, ha átvernének, mi lehet a probléma és átlagosan mennyibe kerül a javítás?

2013. jún. 24. 22:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah meg még annyit hozzá tennék, hogy egy Mercedes-ről van szó, kicsit szövevényes, amíg nem kapcsolok helyzetjelzőt, vagy tompítottat, addig minden rendben, de ha mondjuk felkapcsolom akár csak a helyzetjelzőt is, és fordítok egyet a kulcson, tehát nem kettőt, ami ugye a gyújtás, na és egy kulcsforgatás után rálépek a fékre, azt érzékeli gyújtásnak és kigyullad minden, felmegy a benzinmutató és a hőfok mutató is! Ekkor is természetesen folyamatosan ég a féklámpa, viszont ilyenkor ha rálépek a fékpedálra, akkor pedig halványul kicsit mindhárom féklámpa. Szóval érdekes. 3 éve van meg az autó, de még soha nem csinált ilyet. Mi lehet szegénnyel?
2013. jún. 24. 23:36
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezzel szerintem autóvillamossági szerelőhöz kell menni. Ott valahol nagyon el lehet kötve valami...

Nagyon nem tudnak átverni, ha szerviz után megszűnik a hiba akkor megcsinálták. Ha keresel valami korrekt villamosságist és rájön fél óra alatt, akkor pár ezer.

Sokáig mindenesetre nem használnám így az autót, nehogy véletlenül kigyulladjon alattam.

2013. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Alapvetően nagyon megbízható, eddig teljesen jól működött minden, soha nem csinált még csak hasonlót sem, szóval jól vannak bekötve a dolgok, de ma jöttem vele haza este és felhívta rá a figyelmem egy kedves autós.
2013. jún. 25. 00:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyakran okoz ilyen hibát a lámpák hibás testelése is! Én a csomagtartóban kezdenék: kiszedném a kárpitot, és követném a hátsó lámpáktól kijövő kábelköteget. Valahol kell lennie a karosszériához kötve egy vezetéknek, azt szedném le először és megtisztítanám a kötést.
2013. jún. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és ilyenkor szokott indexeléskor - ha közben fékezel is - felváltva villogni a féklámpa és az index.
2013. jún. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

test hiba szerintem.

A lámpára menő csatikat le kell szedni,és szépen megpucolni.Ott ahol látszik a vezeték,megnézni, nincs e kidörzsölve.

2013. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval ezt lehetne itthon orvosolni? nincs pénz szervizre :S
2013. jún. 26. 18:24
 8/12 A kérdező kommentje:
A lámpára menő csatlakozókat h megpucoljam, hol keressem? Hogy fogjak hozzá?
2013. jún. 26. 18:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha ez a része sincs meg, akkor inkább szakember, vagy valaki aki kicsit ért hozzá.

Amúgy ki kell venni a lámpát, befelé. Típusonként változó, van amelyiknél égő cseréhez is az egész lámpabelső kijön az összes izzóval. Ott egy csatlakozó van, amit le lehet húzni

2013. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ez egy 99-es Mercedes CLK automata. Így esetleg tudsz segíteni? Azt értem az oldalsó két lámpát, de ugye 3 féklámpám van, ott van a hátsó ablak mögött az a hossú LED-es. Azzal mit tudnék csnálni? Az is ég egyfolytában, ha lámpát kapcsolok.
2013. jún. 26. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!