Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Xenon izzo OSRAM D2S 4300K 35W?

MasterCAR kérdése:

Xenon izzo OSRAM D2S 4300K 35W?

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdesem,hogy jelenleg H1 Philips Extreme Night vision van az automban de ez szamomra gyenge es ezert szertnem a fent emlitett izzott venni! de nem tudom,hogy fog-e ez egyaltalan mukodnie az en automban!


Esetleg valaki tud reszleges infot adni mivel jar ez a beszereles?

Passat b5-om van! 2000evj.


2017. jan. 30. 16:02
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Az izzón kívül szükséges lesz egy E-jellel ellátott lámpát is beszerezned hozzá. Nem tudom, hogy létezik-e B5 Passathoz ilyen, és ha igen, akkor többet ér-e mint maga az autó.

Azaz: halogén helyére sem fizikailag, sem legálisan nem tudsz xenont betenni. Xenon hatásút (kékre színezett halogént) igen. Ha egy emelt fényű izzó gyengének tűnik, akkor esetleg a foncsorozás felújítása segíthet, ha az sem, akkor a szemműtét.

2017. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen szembejövő menőgyerekek b*sszak az ember szemét éjjel. Ha xenont akarsz, akkor fizesd is meg értr az árát.
2017. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:

Nem rakhatsz csak úgy tetszésed szerint xenon lámpát az autódba. Vannak bizonyos szabályai, különben leolvasztod a szembejövők retináját.


Te qrvajól lát, ők meg qrvára nem látnak semmit.

2017. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Még az sem biztos, hogy ő jobban lát. A gond éppen az, hogy az izzó világító pontja (szála) teljesen máshol van, mint a halogénnél, és a lámpa kialakítása meg a halogénhez van kitalálva. Így teljesen összevissza szór, amit valóban leginkább a szembejövők retinája érez meg. De az út megfelelő helyein sem lesz több vagy jobb fény. Egyébként itt ráadásul nem is arról van szó, hogy a "kínai" xenon belehekkelhető esetleg a H1 helyére, és onnantól már csak elektronika kérdése, hanem egy teljesen más csatlakozójú izzóról van szó (H1 vs D2S), tehát még fizikailag sem fog belemenni.

Egyébként csak amennyibe az abból a xenon izzóból 1db kerül (én kb 15000Ft-ért láttam), annyiból a két lámpa újrafoncsorozása megvan. Ha azzal sem látsz jól (+esetleg az emelt fényű izzó), akkor tényleg nézesd meg a szemed, mert baj van vele, ami miatt közveszélyes is lehetsz.

2017. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az elso 2-3 valaszolonak csa annyit tanacsolnek,hogy ha zavarjak a hozzam hasonlok egesz nyugodtan vegyetek ti is xenon, masik pedig ne feljetek, penz van, de nem vagyok ebben jartas!

A mostani lampam mar volt beallitason mert teljesen szethord es kb 40-50 metertol tobbet nem latok, na megneznelek titeket lehet nem is kuldenelek orvoshoz mar szimplan az varna titeket.


Szepen szolva is. Szememmel baj nincs,lampa szar es itt nem egy volt probalva. AZ utolso meg koszonom legalabb te voltal ertelmes. Tobbi pedi gyujtson penzt :Des ne sirjon akinek megvan ra es baszogassak a szemuket.

2017. jan. 31. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:

2# vagyok

Miért tennék xenont, ha így is látok?

Mellesleg nem azzal van baj, hogy xenont akarsz, hanem azzal, hogy olyan módon, amivel csak zavarod másokat, és ezzel személy, és vagyonbiztonságot is veszélyeztetsz.. Mivel vezetsz te is, jól tudod, hogy nem kellemes, ha a szembejövőnek nincsen beállítva a fényszórója/fenthagyja a refit.

De mivel neked van rá pénzed, ezért megpróbálok segíteni.

Szinte teljesen át kell alakítani a fényszóróidat. Ha nincsen fényszórómosó, akkor kell az is.(ehhez kell egy nagyobb tartály, és mégegy szivattyú,ennek a bekötése sem lesz egyszerű..) Kell ezenfelül automata fényszóróbeállítás.(Ezt sem fogod egyedül megoldani otthon, hisz a hátsó tengelyhez menni fog 1-2 kábel.) Kell ezenkívül vezérlőelektronika, izzó, kábelek.. A lámpatesteket is cserélned kell. Hozzáteszem, az összes alkatrésznek tipushoz valónak kell lenni.(Többe kerülnek ezek az alkatrészek, mint az autód, a munkadíjról nem is beszélve..De mindegy is, neked van bőven 😁)

Röviden így tudod LEGÁLISAN beszerelni.

Persze ennek töredékéért kapsz utólagos xenont, amivel még rosszabbul fogsz látni mint most, és még a szembejövőket is zavarod.

2017. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Allithato az elso ket lampa tehat azzal nem lesz gond.


Most rendeltem meg direkt ehez a tipushhoz az uj lampaburakat :) D2S-H7 tamogatassal..


Egyebkent, nem magyarorszagon elek,tehat egyes szabalyok itt teljesen masak mint nalatok.


Masik kerdesem,hogy ha ez mind megvan ezt egy villanyszerelo fogja megcsinalni de egyebb kabelezessel jar ?

2017. jan. 31. 15:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Értelmezed amit írok? oké hogy állítható. De ide AUTOMATA ÁLLÍTÁS KELL!!!!(teljesen más a kettő) Ami a te autódban nincsen.

Villanyszerelő????? te tudod.. de én egy autóelektronikai műszerészre előbb bíznám.

Igen. Elég sok kábelezéssel jár.

Ezek egyébként is EUs előírások, hiába laksz pár km-el odébb.. Sőt, attól függ melyik országban élsz, valahol még szigorúbbak a szabályok.. Aztán kövi műszakin meg csodálkozol, hogy kivonják a forgalomból...

2017. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!