Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Halogén vs. Xenon lámpa?

Halogén vs. Xenon lámpa?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=utfW04kT5Ug


Jelenleg Halogén égők vannak a kocsimban.


Halogén fényszóró:

Stand/ Parklicht: W 5W

Reflektor: H7 55W

Tompított: H7 55W


1) Kékes vagy fehér színűre szeretném lecserélni őket. Ehhez mindenképpen xenon égőket kell vegyek? Vagy halogén égőkből is van cool blue?


2) Melyik égő típus ad kékes fényt, sárgásat és melyik fehéret?


3) Mi a különbség a cool blue, cool blue intense, cool blue hyper és a white között?



2014. márc. 26. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenképp xenon gázkisüléses izzót venned. Lehet kapni emelt fényerejű vagy minimálisan színezett burájú H7-est is.

A Xenonhoz lámpatestet is kellene cserélned, meg szükséges hozzá mosó, automata magasságállító és ha nem gyártották vele az autódat, akkor bajban vagy.


Ez a kékes, sárgás fehér szín leginkább a Xenon izzók eltérő színhőmérséklete miatt látszik és igazán csak ott érezhető.

2014. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen autó. Ha projektoros a tompítottad, nyugodtan vehetsz bele xenont, legális nem lesz, de legalább nem vakít. Ha sima foncsoros lámpa, semmiképp ne vegyél xenont, marad az Osram Night Breaker Plus (erős is, és hidegebb is a színe).
2014. márc. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ok. Akkor nekem hólógén égők kellenek. Ami még nem tiszta, hány darab??


Találtam egy pakkot ami kettő H7-s égőt tartalmaz.


[link]


A fényszórómban külön van a tompított és a reflektor. Mindegyik H7 -s és 55W -s. Azonos égőt tudok használni reflektorként is és tompítottként is??

2014. márc. 26. 23:34
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Tudsz azonos égőt használni tompítottként és távolságiként. Annak idején, mikor még a H4 volt a menő, az egyik izzószál felelt a tompított fényért, ez előrébb és feljebb volt (a fókuszpont előtt és fölött) és volt alatta egy árnyékoló lemez, hogy csak felfelé vetítsen. Ez volt a tompítotté. A másik szál hátrébb, a fókuszpontban volt, az árnyékoló nélkül adta az ívet a teljes tükörre, ez volt a távolsági. Manapság egy izzószálas H7-eseket használnak, itt az izzó előtti árnyékolólemez segítségével, illetve az izzó elhelyezésével állítják be, hogy tompított vagy távolsági fényt adjon a lámpatest. Vagyis ha neked két-két optikai egység van a lámpáidban és mindegyikbe ficsúr kék izzót szeretnél, akkor összesen 4 db H7-est kell venned.
2014. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Mivel csak a látványra mész, szerintem felesleges a távolságiban izzót cserélned, jó esetben úgyse látja senki. (Nekem xenon van a foncsoros reflektorban is, mert éjjel, elhagyott utakon szoktam közlekedni, van, hogy 50 km-en át nem jön senki szembe, de más felhasználás esetén nincs értelme.)
2014. márc. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Projektort szeretnék a fényszórómba mert tetszik a vetítési képe,viszont ha létezik ilyen megoldás halogénnel párosítanám.Xenon helyett vmi jobb minőségű H1-es izzó vagy valami egyéb lehetőség?
2015. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen lehetőség, nagyon sok halogénizzós projektoros lámpatest van. Ha találsz típusspecifikus E-jeles projektoros lámpatestet az autódhoz, az a legjobb. Már csak az a kérdés, hogy a minősége milyen: attól, hogy megvan a jóváhagyási jele, még simán előfordulhat, hogy beázik, össze-vissza vetít, bemattul vagy hetekig tartó nyári szárazságban is bepárásodik. Ha nincs ilyen lámpa, akkor nagyobb a gond, mert elméletileg nem használhatsz jóváhagyási jel nélküli fényszórót az autóban.

Projektoros lámpatestben csak egyszálas izzókat használnak, így H1 vagy H7 foglalatúakat lehet belőlük kapni. De szerencsére a jó minőségű izzókból létezik H1-es is, mert eléggé elterjedt izzótípus.

2015. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Köszönöm a választ!Corolla e12-es gépjárművem van,a 2003-as évjárathoz nem találtam lámpatestet viszont szeretném javítani a fényszórókat.Utólagos projektorban gondolkodtam elsősorban,gondolom a rend őrei nem díjjazzák.Próbálkoztam H7-es izzókkal,polírozottak a lámpabúrák,kitisztítottam a foncsort melynek jó a tükröződése de az eredmény mégsem kielégítő.Szerpentines,rossz minőségű úton közlekedek,többnyire este,nem ártana ha látnék is néha.Néztem H7-esbe való Cree ledes megoldásokat is,értékelhetőek?
2015. febr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ledet tompítottba nem tennék, nagyon más a vetítési képe, mint kéne.

A te lámpádban lehet próbálkozni H7R xenon égővel, de az elég ritka, olyan a kialakítása, mint a tükrös gyári xenonokba való D2R égőnek, le van árnyékolva az alsó fele. És nem biztos, hogy nem fog vakítani.

Ha kicsit többet rászánsz, vegyél Morimoto Mini H1 projektort, távolságit is tud. Hozzá való Morimoto xenon szettel kb 100 ezer forintból áll meg. Hozzá hasonló projektorokat lehet találni kb feleannyiért ebayen, egy jobb kínai xenon szettel 40 ezer körül megállhat, de ha már ekkora átalakításba kezdenék, egyből minőségit vennék.

(Persze ezzel nem megy át a műszakin, arra szerezned kell egy másik pár lámpát.)


Viszont ha csak elhagyatott utakon akarsz jobban látni, akkor a távolságit érdemes mókolni. Akár xenon, akár valami jobb led (ledekkel még nincs tapasztalatom, de láttam már meggyőző videókat).

2015. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Köszönöm!Forgalom van sajnos,refizés kilőve,a tompítottammal akarok vmit kezdeni.Még egy kérdésem volna,utólagos projektor behelyezést vagy bármi féle átalakítást büntetnek ha megfelel a világításom a kritériumoknak?(arra világít és annyit,amennyi a megengedett)Xenont emiatt nem szeretnék,kisebb vagyon lenne mire összeraknám az előírtakat.
2015. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!