Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led tévé adását erősen zavarja...

Led tévé adását erősen zavarja ha bekapcsolok a lakásban bármilyen eszközt pl világítást. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Panellakás. Alu vezeték. Több aljzat és világítás van a körön. 2 tévével próbáltam mindegyiket zavarja a fel- és lekapcsolás pillanatában

2017. febr. 4. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Digitális csomagra váltás szerintem a leg egyszerűbb megoldás.
2017. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 holnaptegnapja ***** válasza:
69%

szerintem meg:


a lakásod áramellátó vezetékrendszere elavult.


..és tele van kontakthibákra váró problémákkal.

(öreg a vezetékrendszer) a lakásodban, az alu vezetéket ki kellene cserélni nagyobb keresztmetszetű réz vezetékekre)

-

az energetikai villamos betáp csatlakozó belépő vezetékénél előbb meg kéne tisztítani a korrodáló vezeték összecsatlakozását. (nagy ellenállás esetén még tűz is lehet belőle!)

2017. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljes vezetékcsere, mielőtt leég a lakás
2017. febr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Komoly esély van rá, hogy valahol fel van cserélve a nulla és a föld. Amikor felkapcsolod a lámpát, áram folyik a földön, ez beleszór a TV kábel földelésébe és serceg a kép. Hagyományos ízzóknál a kapcsolási áram sokszorosa az üzemi áramnak, és a felfutás is meredekebb, mint az 50 hertzes szinusz, ezért csak kapcsolásnál van gond.


Ha igazam van, a lakás életveszélyes és azonnal át kell nézni. Úgyhogy remélem, más a hiba oka.

2017. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Digitális adás van és szinte mindenhol kompakt fénycső. Én valami induktiv fogyasztóra gyanakodtam mert habverő bekapcsolásakor jóval erősebb volt a zavarás.

2017. febr. 5. 01:11
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Egy zavarszűrős dugalj megoldja a dolgot, nem kell rémképeket vetíteni. A tévének szimplán gyenge a minősége ezen a téren.
2017. febr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindkét tévé minőségi és kb ugyanaz a típus. Videólejátszásnál minden ok, csak digitális tv adásnál rossz. Sokat próbálgattam.

Végül megvan: A koax kábel vagy inkább annak csatlakozása a hibás. Hogy hogyan azt fel nem fogom.

2017. febr. 5. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!