Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem világít a fürdőszobai...

Nem világít a fürdőszobai lámpa. Fázisceruzával megnéztem. Miért jön vissza a fénycsőnél a fázis a nullán?

Figyelt kérdés
A kinti kapcsolója kapcsolja a fázist megnéztem. Az jó. Amikor nincsen bekötve a nulla akkor nincs rajta fázis sem az is jó addig. De ha már bedugom a helyére akkor már a nullánál is világít a fázisceruza, nem csak a felette lévő fázison. Külsőre nem látok semmi szokatlant.

2017. febr. 14. 10:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

SIMOVILL SM-120 LÁMPATEST (SMV-94341001)


Kipróbáltam egy vezetékkel, hogy amikor a jó konyha lámpát lekapcsoltam, akkor szikrázott amikor a bejövő és az elmenő fázis közé betettem a vezetéket. Az a jó.

De amikor a fürdőszobait lekapcsoltam akkor semmi szikra nem volt a másik két vezeték között. Mert nekünk dupla váltókapcsolóról megy a kettő lámpa. A fürdőszobában is simán a felnyomtam a kapcsolót és összedugtam a fázist és a nullát a rövidzárral, semmi szikra nem volt. Ha ki volt húzva a nulla és nem volt rajta fázis csak a fázison volt a fázis akkor se volt semmi szikra. Szerintem a szikra nincsen, az azt jelenti, hogy áram nem folyik rajta, csak feszültség van. Azzal meg nem tudom mit csináljak, hogy a nullán is visszajön a feszültség. A gyújtót is mozgattam, pöcögtettem, visszadugtam semmi. A fénycsőt is csavargattam, de hiába.

2017. febr. 14. 10:55
 2/17 anonim ***** válasza:

Ne bonyolítsd.

Azt mondod a fürdő váltókapcsolóról megy. Megesik, ha nem egy helyről lehet bemenni.

Viszont a váltókapcsolás egy trükkös dolog, a kapcsolók állásától függ hogy éppen melyik vezeték van a fogyasztóra kapcsolva.

Én azt tanácsolom, ne fázisceruzázz, hanem próbalámpát használj. Egy foglalat, két vezeték, egy izzó.

Ezzel hamarabb megtalálod a probléma forrását.

2017. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem próbalámpával is csak a feszkót tudnám követni, mint fázisceruzával, de azzal nem az a baj hogy nincs, hanem hogy ott is van ahol nem kéne. De köszi, megcsinálom úgy is vele, hátha rájövök mi a baja.
2017. febr. 14. 11:22
 4/17 anonim ***** válasza:

#3-ra:

A próbalámpa terhelés az áramkörnek, a fázisceruza nem.

Biztos vagy benne, hogy ugyanazt fogja "mutatni"?...

2017. febr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig érdemes tartani otthon egy multimétert, nagyon sokszor jól jön.(pl. a Te esetedben is) És egy háztartási célra megfelelőt már 7-800 Ft-ért lehet kapni...
2017. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem próbalámpával is csak a feszkót tudnám követni,"


Aha, megvan a hiba. Eszközhasználat. Illetve a "szerintem".

Amíg ebből a "Szerintem"-ből indulsz ki, addig nem lesz rend.

Hidd el, hozzáértők válasolnak neked.

2017. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha ennyire okosakat írtok miért nem a probléma okát írtátok le?
2017. febr. 15. 14:29
 8/17 A kérdező kommentje:

Ha például rálámpázok a lekapcsolt váltókapcsolónál világít a jó lámpáé a rosszé viszont nem és jó a kapcsoló mert mindkèt helyről működik a jó lámpa mert átkötöttem és megnéztem.

Viszont ha kihúzom a kék nullát akkor már nem világít ugyanúgy a jó lámpánál sem a próbalámpa a lekapcsolt váltókapcsolónál. Gyanítom valahol a másik is szakadt.

erre mondjatok valamit ha tudtok

2017. febr. 15. 15:03
 9/17 A kérdező kommentje:
Pontosabban a lámpa sorkapcsaiból húztam ki a nullát.
2017. febr. 15. 15:05
 10/17 anonim ***** válasza:

"erre mondjatok valamit ha tudtok"

Te akarsz rá mindenáron mondani valamit.

Megadtuk a lehetőséget.

A többit ne erőltesd.

2017. febr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!