Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy elektromos autó hány km-t...

Egy elektromos autó hány km-t tud menni mondjuk 1-3-5 és 10 év múlva?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy li-ion akkuk vannak benne. 100 km-t tud megtenni új állapotában.

x év múlva mennyit tud megtenni ugyan azon az úton (ugyan olyan körülmények között)?


Lehetőleg ne csak hasra ütésre. Aki válaszol az legyen képben valamennyire az akkuk, elektromos autók vagy legalább az elektronika terén!


Köszönöm!


2017. febr. 18. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Aki válaszol az legyen képben, hogy a technológia hol fog tartani 10 év múlva. Hülye kérdésre hülye válasz megfelel?
2017. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom hol lehet letiltani egy egy felhasználót, vagy, hogy lehet e egyáltalán, de te rohadt nagy paraszt vagy!

Már máshol is láttam a hozzászólásodat, és ott is csak köcsög választ tudsz adni.


Csak, hogy kicsit okosabb legyél!

1991-ben forgalomba hoztál a li-ion akkukat!

Nem feltalálták. Nem is akkor kezdte használni a nasa!

Akkor már BÁRKI megvehette!


Szóval, most ne írj semmit, és menj aludni! (Nagyokos)

2017. febr. 18. 21:15
 3/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem tudom a választ és szerintem senki sem tudja pontosan, de nyílván cserélhető benne és ha azt vesszük, hogy folyamatosan halad a technika, akkor valószínűleg ugyanolyan akku lesz majd másik, ami jobb minőségű, vagy más felépítésű lesz, más anyagból esetleg, de ebből a felhasználó semmit sem vesz észre, mert elmegy a gyártóhoz és vesz tőle egy másikat.

Egy autóban nem hiszem, hogy li-ion akkuk lennének, eléggé hamar tönkremennek, és akkora nagy áramot nem képesek leadni folyamatosan, Li-po esetleg.

2017. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ööö, most akkor mi van, megvan már a 10 évvel ezutáni technika? Persze, csak ahol fejlesztik, azokban a kutatóintézetekben nem kötik az orrodra. Hisz gyakran tűnhet úgy, hogy a világrengető újdonságokat az íróasztalfiókból húzzák elő, de nyilván egy teljesen friss technológiát nem fog megvenni az utca embere.
2017. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A li-ion és a li-po ugyan azt, csak a Li-po könnyebb. És nem bír annyi töltést.

Jelenleg a li-ion akku képes a legnagyobb áramleadásra!


De én csak kicsit utánaolvastam.

Te meg.... hát nem is tudom.

2017. febr. 18. 22:18
 6/15 A kérdező kommentje:

Azért olvass utána, hogy a Tesla mit tesz az autóiba.

Meg ne is írj ide többé!

2017. febr. 18. 22:48
 7/15 Szirty ***** válasza:

Milyen energiatároló megoldások lesznek 10 év múlva?

Te tudod, hogy így képben vagy?

2017. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Honnan tudnám?

De ha 2 év múlva kijön egy szuper akku, akkor lecseréled a 20 milliós autód akkuját?


Nyilván az érdekel, hogy a mostani technika meddig bírja.


Ostoba vagy!

2017. febr. 19. 14:31
 9/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

A Li-Po akku nagyobb áramleadást bír folyamatosan, a Li-ion nem, valamit félreolvastál.

Az viszont igaz, hogy a Li-Po kevesebb töltést bír és nem annyira időtálló.

Valószínűsítem, hogy a Tesla már egy fejlettebb akkuval dolgozik, mint amiket mi ismerünk. 2-3 évnél biztosan nem tervezi tovább az akku működését, nem is tudná, még a mai autó akkukat is sokszor 3-4 évente cserélni kell.

De ez csak az én meglátásom, lehet, hogy nem így van.

2017. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam, hogy az anno elsőként kiadott li-ion-os autók most 6-8 évvel a kiadásuk után is még kb. 80 %-ot teljesítenek.

Meg (elvileg) van egy csomó gyártó, aki 6-8 év garanciát vállal az autó akkuira.

2017. febr. 19. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!