Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Feltörték a facebookom, az...

Feltörték a facebookom, az email címem, ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött, hogy nem tudtam üzenetet írni kidobott az fb. Nagy nehezen visszajelentkezdtem megváltoztattam a jelszavam, kiléptem. 10perc múlva próbálok belépni de én 3perce új jelszót adtam meg. Próbálkoztam egy darabig mivel a fbmre a régi email cimem van megadva ahova mar évek óta belépni se tudok ezért a telefonomra kertem smsben a kódot, csakhogy még egy ilyen után már csak emailra volt hajlandó küldeni. Gondoltam megnézem már az emailem hátha betudok lépni. Biztonsági kérdésre válaszoltam mire azt írja ki h mivel 24órán belül én aktív voltam ezért nem enged be. Van egy másik fb fiókom kb még 2012-13 körül csináltam bizonyos okokból. Beléptem oda jelentettem a fiókom letiltották. Pár nap nyugi. Ma kelek fel lakótársamtól jött egy üzenet viberen, hogy letöröltem magam fbről? Emailbe kaptam egy üzenetet hogy beléptem ugye arra az email címemre. A jelszót megváltoztatták. Szóval amik 11ig jöttek üzenetek nekem gmailen azokat látom de kéri hogy jelentkezzek be újra mert megváltozott a jelszavam. Ilyenkor mit lehet csinálni? Hogy tudhatom meg ki volt az? Az illető valószínűleg Budapesti én nem Pesten lakom szerintem nem is ismerem az illetőt. Valaki légyszíves segítsen!
2017. febr. 19. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Kimész játszani, azt tudod tenni
2017. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vége már eléggé zavaros, pontosítsd kérlek.

A lakótársas dologtól.

Mégis mire értette a lakótárs, a használt, vagy új(régi), fb-odra?

Mégis milyen email címre kaptad? A használt fiókodéra, vagy az új(régire)?

Ezeket is jó lenne valamivel jelezni, amit feltörtek az x, ami még jó az y



A feltörő személyét nem nagyon fogod megtudni.

Bárhol belophatták a jelszavad, valahova regisztráltál, keylogger volt/van a gépen, ahol beléptél, stb. stb.

2017. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Drága első válaszoló felnőtt nő vagyok, nem az izgat hogy most nem tudok fbzni, hanem hogy olyan adatok vannak rajta amivel nagyon csúnyán vissza lehet élni!

De örülök, hogy ennyire unatkozol :) na puszi

2017. febr. 19. 18:56
 4/7 A kérdező kommentje:

Arra a fiókomra amit jelenleg használok/tam.


Gondolom azt az üzenetet még megkaptam, mielőtt még megbáltoztatták volna a jelszavam.

2017. febr. 19. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne vedd rossz néven, vagy piszkálásnak, de sokan rémes, hogy mennyire tesznek az adatvédelemre. Rengetegen azt sem tudják, mi az e-mail címük jelszava, amiről egyébként mindenhová regisztráltak, sőt, a jelszavak megjegyeztetésével gyakran már a Fb jelszavukat sem tudják az emberek... ha meg baj van, csodálkoznak, hogy nem tudnak mit tenni.

Ha elfelejtetted a régi emailed jelszavát, akkor csinálj újat, és állítsd be azt Fb-n.

Egyébként nem vicc: feljelentést kell tenni. Divat ma idehaza elbagatellizálni a számítógépes rendszerek elleni bűncselekményeket, mondván, az csak valami internetes izé, de jó, ha tudod, hogy a Btk. nagyon súlyosan bünteti az ilyesmit. A szolgáltatók pedig kötelesek megőrizni X ideig a belépési adatokat, és azt a hatóságoknak szükség esetén kiadni. Az, hogy ki és mikor lépett be, melyik IP-ről, a hatóságok számára visszakereshető. Az, hogy abban az időpillanatban az adott IP-t ki birtokolta, szintén. Innen meg már nem nehéz kideríteni, hogy ki a hunyó.

2017. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! Igazából csak fbre vagyok felregisztrálva, azt hittem naívan, hogy egy telefonszám és egy másodlagos email cím elég lesz... :/ abban tényleg hibáztam hogy a citromailrs email címem ahova már évek óta nem sikerült belépnem azt nem változtattam meg, de tényleg azt hittem, hogy oda már egyátalán nem lehet belépni mert nekem tényleg 5-6éve sikerült utoljára azóta nem engedett be de nem is fordítottam rá nagyobb figyelmet. Nem tudom neki, hogy sikerült. A gmailes jelszavam meg sajnos nem volt nehezen kitalálható. Az összes többi viszont igen. Valahogy megtalálom ki volt az nem adom fel ;)


Köszi a választ

2017. febr. 20. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!