Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Delimano vízmelegítős...

Paul159 kérdése:

A Delimano vízmelegítős csapon, hogy tudom beszabályozni a hőfokot?

Figyelt kérdés
Ezt a vízmelegítős csapot bekötöttem, de 25 foknál melegebb víz nem folyik át rajta pedig a 3 KW-ot megeszi. Állítólag van egy szabályzó rajta, de én nem látom sehol. Ha valaki tud, akkor kérném a segítségét. Köszönöm.

#elektronika #műszerrész
2017. febr. 28. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig egyértelmű a kar legfelső állásában!

[link]

2017. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:
100%

Egy liter 20 °C fokos víz 40 fokosra melegítéséhez 2kW-os fűtőbetéttel kb. 93 másodperc kell.

Közepesen nyitott szelepnél kb. 4 liter víz folyik ki a csapból percenként.


Ha tehát egy liter vizet engedsz ki 15 másodpercig folyik. Ennyi ideje lenne 2kW-nak 40 fokosra melegítenie.

De ennyi idő alatt csak hatod annyira tudja felmelegíteni, így tehát kb. 27 fokos vizet kapsz.


3kW-nál kicsit jobb a helyzet, de látható hogy csodák nincsenek.

Kb. 13 kW teljesítmény kellene ahhoz hogy teljesítse amit elvársz.


Minimális mennyiséget tud tárolni, ezért ha egy ideje nem engedtél ki vizet, akkor az első pár másodpercben forró vizet is kaphatsz.

Az átfolyós vízmelegítő ilyen. Gyakorlatilag semmire nem jó.

2017. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek ilyenek, arra jó, hogy félig nyitod csak ki és kicsit vársz majd nem ízületedet lefagyasztó hideg vízzel kell kezet mosni. Semmi másra nem valóak ezek. Ha teljesen kinyitod nálam se semmit nem melegít rajta.


Jók az átfolyós melegítők amúgy, csak nem ilyen méretben. Bojlerek helyett is léteznek ilyenek, egy bajuk van, hogy brutális az energiafelvételük. Sokkal praktikusabb a tárolt 120 literes bojlert lassan felmelegíteni 1 fázisról 2000W-ból, mint az átfolyóssal 3 fázissal 15ezer W-ból.

2017. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnos igazad van. Ezt a gagyi vackot visszaküldtem és visszakértem az árát. Amit buktam rajta

az-az oda-vissza postaköltség.Kicsit megszívattak.

2017. márc. 10. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!