Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csillagkapcsolásnál hogyan...

Csillagkapcsolásnál hogyan határozhatom meg a nullavezető áramát?

Figyelt kérdés

Adott 3 fázis (R, S, T)

Kiszámoltam az áramokat.


I(R) = 0,14 A

I(S) = 0,21 A

I(T) = 0,28 A


Elvileg az I(0) eredménye 0,124 A .


Hogyan jöhetett ki? A tanár úr magyarázott hogy csak vektoriális ábrázolással lehet leolvasni, de már ő is belekavarodott.


2017. márc. 1. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Bizony úgy van ahogy a tanár úr mondta.

Az I,R,T áramok vektorok és egymáshoz képest 120 fokkal vannak elforgatva.

Az eredő vektor értéket például úgy számolhatod ki, hogy gondolatam mondjuk a 0,14 I(r)t elforgatod a 0 fokba. Tehát ay I(S) 120, ay I(T) 240 fokba lesz elforgatva ( 3 fázis esetén ugye 120 fok különbség van a vektorok között).

Vagy vonalzót fogsz, vagy felbontod mondjuk vízszintes és a függőleges összetevőkre a sinus és cosinus segítségével.

I (R) nulla fokos tehát a Sinus értéke nulla tehát nincs függőleges össztevője, a cosinus pedig 1 az az 0,14.

I(s) függőleges vektor összetevője:

sin(120 ) * 0,21 =0,18

I(s) függőleges vektor összetevője: cos(120) *0,21 = -


Ehhez hasonlóan a 0,28 A, 240 fokos értékek:

0,28 * sin(240) = -0,24

0,28 * cos(240) = 0,105


Összegezve a sinus értkek: -0,0602

A cosinus értékek:-0,105


Az eredő vektor abszolút értéknek négyzete egyenlő az eredő cos négyzetének és a sin négyzetnek az összegével.

Ebből gyökvönás utána a 0,121 értéket kapod ( nyilván pontosabb értéket kaptam volna de lusta dög voltam több tizedesig számolni.

2017. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!