Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 300W-os...

Mennyibe kerül egy 300W-os led lámpa használata?

Figyelt kérdés
Van egy 300W-os led lámpám, amivel rá szeretnék erősíteni kicsit a paradicsom/paprika palántáim fejlődésére. A gyártó azt írja, hogy a névleges teljesítmény 150W +/- 5-10W. Melyik értékkel kell számolnom, ha a fogyasztási kalkulátorban szeretném kiszámolni mennyibe fog ez nekem kerülni egy hónapban?

2017. márc. 15. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A villamos fogyasztást kell számolni.

100W 10 órás üzemidővel kb 45-50 forint (1 kW).

2017. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de arra nem kaptam választ, hogy melyik értékkel számoljak. Tegyük fel, hogy egy nap 12 órát megy a lámpa és 50ft-al számolunk 1 kWh-ra. A következő lépés azonban nem mindegy hogy 300W*12-vel számolunk, vagy 150W*12-vel. Ez érdekelne.
2017. márc. 15. 10:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Honnan veszed azt a 300W ot? A gyár szerint a lámpa teljesítménye 150W. Akkor azzal számolj. Vagy kapcsold be és mérd ki, mennyi áram folyok rajt, üzemben. Aztán már csak egy szorzás stb
2017. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amikor megvettem úgy volt meghirdetve, hogy 300W-os teljes fényspektrumú növénynevelő LED lámpa. Lentebb a leírásnál van megadva, hogy a tényleges teljesítmény 150W +/- 5-10W. Kicsomagolás után találkoztam a lámpa hátoldalán egy matricával, amire viszont 340W van írva. Ezért a bizonytalanság.
2017. márc. 26. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor mérd ki fogyasztásmérővel vagy villanyórával, mert simán lehet, hogy 20W-os lámpát vettél. Az ilyen rissz-rossz webshopok simán tudnak akármekkorákat lódítani.
2017. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pinkpancser ***** válasza:
Vagy 150 vagy 300 watt. Ha 150, akkor a 300-al átvertek. Aztán a 150W-ot nem fontos teljes áramon hajtani, akkor minimális fényerőcsökkenés mellett jelentősen csökken a fogyasztás és nő az élettartam. Ha pedig palántázáshoz kell, akkor arra vannak külön lámpák, de akár házilag is össze lehet hozni a bolti áraktól jóval olcsóbban!
2017. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

17:05 Ha a teljesítményértékeket már a bolt sem képes egyértelműen feltüntetni, akkor érdemes arra gyanakodni, hogy nem vagy-vagy, hanem egyik sem, mivel ha már hasból írják rá, akkor érdemes minél nagyobbat hazudni. Nem is ritka az ilyen csalás.


[link]

2017. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!