Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hozzáértő ember meg tud...

Hozzáértő ember meg tud építeni egy olyan digitális hőmérőt, ami két tizedesjegyig mér? Tehát technikailag kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Kenyértészta kelés közbeni hőmérséklet változásait szeretném mérni. Interneten csak ovulációs hőmérőt találtam, de annak nem jó a mérési tartománya (32-45°). Nekem kb.20-30° közötti kéne.

2017. máj. 11. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi a csudának neked két tizedesjegyig? Tudod mi az egyáltalán? Szerinted a tésztán belül mekkora különbségek vannak? (Megépithetö, de a feladathoz csak bonyolultan illeszthetö és felesleges!)
2017. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Engem a zárójelbe tett válaszod érdekelt volna. Ha tudsz segíts, he pedig nem értesz hozzá, akkor kérlek, kímélj meg a felesleges válaszokkal.
2017. máj. 11. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Megépíthető, de ahhoz már nagyon jól kell érteni az elektronikához, nem kezdőknek való feladat. Profi szinten érteni kell a műveleti erősítők technikájához - és ha tisztességes kijelzést is akarsz, akkor egy A/D konverteres mikrokontrollert is fel kell programoznod.


A kalibráció se lesz ingyen, ha abszolút pontosságra törekedsz, de amúgy szép diplomamunka lenne egy ilyen műszer megépítése!

2022. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!