Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a logikája annak, hogy a...

Mi a logikája annak, hogy a napelemes mobiltöltőmre rá van írva, hogy ne tegyük ki direkt napfénynek?

Figyelt kérdés

PBK-SOL-801 típusú töltőm van, és fel sem tűnt, amikor vettem, hogy még rá is van írva a dobozára, hogy solar power és egy napocska mögé rajzolva, mert előbb a készülék egyik oldalán lévő napelem tűnt fel a fólia alatt, úgyhogy le is vettem a fóliát és láttam, hogy tényleg töltődik a napon. Ám pont azóta, hogy napon töltöttem, nem tölt többet áramról, mintha megzizzent volna. Ezt sem értem, azt meg még kevésbé, hogy hogy lehet a napocska mellett apró betűs figyelmeztető felirat, hogy ne legyen direkt napfényen ("keep away from direct sunlight") - akkor mégis hogy kéne töltenem...?


És most ráadásul akkor végleg tönkre is tettem...?



2017. máj. 12. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk árnyákban?
2017. máj. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Persze,mert nem a direkt napfényben töltjük,meg amúgysem szabad semmit sem erős napfénynek kitenni.
2017. máj. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg, csakugyan... most hogy mondod, az összes épület tetejére szerelt napelem fölött tető van, negoyg direkt napfény érje... idióta!



A napelemek hatásfoka elég rossz, használható teljesítményt csak közvetlen napfényben adnak.

2017. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt valószínűleg azért írják rá, mert ha kinnhagyod sokáig a tűző napon, akkor felhevül az akksi és az nem túl egészséges egyik akksinak sem.


Amúgy valószínűleg nem tudod azzal tönkretenni, hogy a napelem túl nagy áramot adna. Valószínűleg építettek be valamilyen védelmet ez ellen.

2017. máj. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne próbáljuk már meg védeni ezt a terméket, nem érdemli meg. Ez egy rossz vicc. Nem vízálló gumicsizma.

Azon a kis felületen gondolom még a napsütésben sem ad le sok energiát és akkor még legyen árnyékban.

Értem én, hogy problémás, felmelegszik az egész, benne az akku is, de akkor nem kell ilyet gyártani és eladni. Legyen egy külön választható napelem, az akku meg mehet az árnyékba, nem olyan bonyolult ez.

2017. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos,hogy kitenni közvetlen nagy fénynek ha nem szabad,akkor miért adnak el ilyet.A napelem,ami pl. házakon van,az direkt erre van tervezve.Az ilyen hordozbató napelemes cuccokban egy csomó olyan dolog van,ami nem bírja a nagy meleget,pl. a tokozás,az akksi,a kábelek,az alkatrészek.De persze én sem értem,nekem is van ilyen,lassan tölt.
2017. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!