Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A hidrogén és klór gáz 1:1...

A hidrogén és klór gáz 1:1 arányú keveréke reakcióba lépnek egymással ha erős napfénynek vannal kitéve?

Figyelt kérdés
azért gondolom ezt mert az UV fény talán beindíthatja a reakciót
2015. márc. 7. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű.
2015. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sadam87 ***** válasza:

Az UV fény biztosan beindíthatja a reakciót.

[link]

Ebben a leírásban épp azt mondják, hogy napfénnyel lehet beindítani a reakciót.

Anno az egyetemi gyakorlaton a gyakorlatvezetők (ha jól emlékszem) egy egyszerű fényképező vakuval indították be.

2015. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az UV fények kívül szükség van még a "falhatásra" is, vagyis az elegynek valamilyen üvegedényben kell lennie, hogy az üvegfalhoz ütköző klórmolekulák atomos állapotba kerüljenek.
2015. márc. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sadam87 ***** válasza:

#3

Mivel a kísérlet nejlonzacskóval is megy, ezért üveg edényre aligha van szükség. Az előző linkben, amit beszúrtam, polietilén zacskó használatát ajánlják a kísérlethez, de videó is van ilyen is:

https://www.youtube.com/watch?v=DjbRH6bSIIw

A klór azért kerül atomos állapotba, mert az UV fény energiája elég nagy ahhoz, hogy felbontsa a molekulákban a klór-klór kötéseket. Ütközésekre az atomos klór kialakulásához nincs szükség. (Elvileg ehhez már a kék fény is elég lehetne, legalábbis ebben a videóban azt mondja a fószer, hogy időnként azzal is működik.)

https://www.youtube.com/watch?v=NN82GoBG98s

2015. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ok, én úgy emlékeztem, hogy kell a fal is, de lehet, hogy rosszul. Amúgy a zacskónak is van fala :)
2015. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!