Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen nyomtatott...

Hambi20 kérdése:

Szerintetek milyen nyomtatott vegyek, melyik jobb a tinta sugars, vagy a simma?

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sima? Az milyen?

Van tintasugaras, lézer, valaha volt a mátrix, de simáról még nem hallottam.

2017. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ja bocsi én írtam rosszul sorry.Lényeg az hogy balagásra szeretnénk ajándékba nyomtatott venni,nekünk van hp c4580-as igaz nem mai darab,de tökéletes.Csak az van hogy nem tudom most melyik a jobb canon,hp?Meg a tintasugaras jobb?Tud valaki segiteni?
2017. jún. 6. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen célra.

Sokat nyomtatni lézert vegyél, de vedd számításba, hogy még a színes lézerek sem alkalmasak igazán fotominőségű nyomtatásra. Szóval ha fotókat is szeretnél nyomtatni, marad a tintás. Olcsó árkategóriában tulajdonképpen mindegy, akár Canon, akár Samsung, nem a gép lesz drága, hanem a belevaló patron a későbbiekben.


Ha egy kicsit jobban el vagy eresztve, vegyél multifunkciós készüléket, örülni fog neki. Lehet vele szkennelni és másolni is.

2017. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
canon pixma mg4250 és eröl a típusrol mi a véleményetek??
2017. jún. 6. 13:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Helló!


Egyet értek a 3. válaszolóval. Ha csak fekete-fehér nyomtatás kell, akkor lézer. Ha színes, akkor inkább tintasugaras, mert a lézernyomtatóba horribilis a toner ára. Igaz, hogy 6-ezer lapot is ki tudsz nyomtatni vele, de ezt a pénzt egyszerre kell letenni. Valamint tényleg szebb a tintasugarassal nyomtatott színes fénykép.

Én olyat választanék, amelyiknél minden szín külön patronban van, multifunkcionális, és lehet hozzá utántöltött patronokat beszerezni viszonylag olcsón.

Az is igaz, hogy minél olcsóbb a nyomtató, annál drágább a fajlagos nyomtatási költsége.

2017. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 István1979 válasza:

Ha keveset nyomtatsz, tintasugaras, ha sokat, akkor ledest. Szerintem a lézeres már idejét múlt. Pl az Oki 301 gyors, nagyon jó a felbontása, az utángyártott kazetta 4-5e Ft. Mi évente 3e oldalt nyomtatunk vele. Fél év alatt visszahozta az árát azzal, hogy nem költöttünk tintára.

Ha sima feketefehér kell, akkor egy olcsó lézeres is tökéletes.

2017. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Victor C. válasza:

Soha a budos eletben nem vennek megegyszer tintasugars nyomtatot. Harom lezeresem van, egy szines es ketto fekete. Nemcsak beszaradnak, bedugulnak, bedoglik az elektronikajuk, a nyomtavany erzekeny nedvssegre es elmaszatolodik (a lezer nem) hanem a festek dragabb is - per oldal.

Emlekezz erre a mondasra:

"Hosszu tavon (altalaban} a legolcsobb kerul a legtobbe".

2017. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 acelsziv ***** válasza:

Az Epsonnak van tintaköpködője 60 körül. Külső tartályos és nagyon takarékos. Természetesen mint minden tintaköpködőnél itt is megvan a beszáradás veszélye.

Lézernél viszont nem csak a toner de a fixáló is megadja magát és szintén nem olcsó mulatság a csere.

Plusz a dob - ha külön van. bár home gépeknél egyben szokott lenni a tonerrel

A Pixmával az a gond, hogy chipes a patronja. Nekem volt. A végén kihajítottam. 4-5000 egy rohadt patron bele. Próbálj meg olyat venni aminek nem chipelt. Azt lehet tölteni.

2017. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!