Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Néhány kérdés az elektronikáva...

Néhány kérdés az elektronikával, az akkumulátorral, a feszültséggel, és a fogyasztókkal kapcsolatban? Többi lent.

Figyelt kérdés

Már régóta motoszkálnak bennem ezek a kérdések. Még pedig az ha van egy autóm amiben van egy 41Ah-s 12V-os akku aminek a nyugalmi feszültsége ha leveszem a test kábelt 13,8V ha ráteszem a test kábelt és felkapcsolom a tompítottat akkor lemegy a feszültség ~11,8V-ra, a kérdés hogy ezekkel az adatokkal kitudom e számolni a fogyasztó adatait,(ellenállás,áramerősség,teljesítmény, feszültséget ismerem 12V)? -Azt vettem észre hogy minél nagyobb teljesítményű fogyasztót kapcsolok egy telepre jelen esetünkben az autó akksira akkor a telep feszültsége jobban esik, mintha kisebb lenne a fogyasztó.(Az akku 2 pólusán mérve multiméterrel.)

Ebből következik ha világít a tompított de indítózom akkor is ugyan olyan lendülettel indul mintha nem égne a lámpa(1), pedig az önindító tekercsén kisebb feszültség áramlik nem? a tompított már lecsökkentette ezt ~11,8V-ra. 0,8KW-os mellesleg az önindító.

"1 Bár a lámpa kicsit elhalványul inditózás közben."


Ennél jobban sajnos nem tudom megfogalmazni, már rég óta keresem e kérdésekre a választ de interneten nem találtam, lehet nem jól kerestem. Ki kitudom számolni a teljesítményt (P=U*I=W) meg az ilyeneket ezekre kaptam választ ,de két feszültség érték azonos fogyasztón mért különbségéből kiszámolni a fogyasztó adatait-> nem találtam választ.



2017. jún. 7. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Erre nem nagyon fogsz választ kapni, mert az akkumulátor egy bonyolult jószág, amire nincs igazán pontos modell.

Sok mindentől függ, az adott akku töltöttségétől, elhasználódottságától, karakterisztikájától, stb.


Áramméréssel lehet csak pontosan meghatározni a fogyasztó teljesítményét.

2017. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Képzeld el az akkut úgy, mint egy ideális feszültségforrást, aminek a feszültsége terheletlenül annyi, amennyit mértél (bár ebben kételkedem, mivel egy akku 12,8V-13V körül szokott lenni maximum, teljesen feltöltve).

Képzelj el még egy ellenállást is, sorbakötve ezzel az ideális feszültségforrással, ez az akku belső ellenállása, ennek a "külső" végén mérsz te a multiméterrel. Ha nagyobb áram folyik, több fog esni az akku belső ellenállásán (ami tulajdonképpen nem egy, hanem 6 ellenállás, a 6 cella ellenállása összeadódik).

Kapcsold be a tompítottat, várd meg, ameddig a feszültség beáll (viszonylag lassan vándorol lefelé), aztán kapcsold ki, és csak a helyzetjelzőt hagyd rajta, és várd meg, ameddig beáll az érték. Lesz két feszültségértéked.

Az egyik a tompítottal, a másik csak helyzetjelzővel.

A nagyobb feszültségből vond ki a kisebbet. Ezt a feszültségértéket oszd el a két áram különbségével, és megkapod az akku belső ellenállását.

Péládul:

helyzetjelzővel: 12,25V 3,5A

Fényszóróval: 11,85V 13A

0,4V / 9,5A = 0,042 ohm

Ha ez az érték több mint 0,06...0,07 ohm, akkor az akku már öreg, nem sok van neki hátra.

2017. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez Csodálatos! Azt hittem hogy azt csak mérni lehet hogy mennyi van neki hátra még az "életből" már nem is "(azt nem tudtam hogyan állapítják meg , csak annyit hogy valami terhelő villával van.)"emlékszem mikori az aksi azt hiszem 2010-es Banner Power Bull, de így +1 infóm van, amint végzem a tételekkel meg nézem, mert kiváncsi vagyok! Köszi!
2017. jún. 8. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!