Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnénk venni egy elektromo...

Szeretnénk venni egy elektromos gitárt (kezdő vagyok) mit tudtok ajánlani? Ami tényleg jó?

Figyelt kérdés

csak egy a baj BAL kezes vagyok és kb 100-150 eft között.

Olvastam tremoló felejtős. Ha lehet pesten szereteném megvenni.



2017. jún. 22. 01:01
1 2 3
 1/28 Mojjo ***** válasza:
Attól függ, milyen stílusra szeretnéd használni. Mindenesetre ebben az árkategóriában vannak már jó Les Paulok - balkezesek is. Ízléstől függően Cort CR-200, vagy Vintage LV100. Illetve kicsit más stílusban, de szerintem igen jó gitár még a Cort M-600, ami szintén van balkezesben, és bőven belefér az árkeretbe.
2017. jún. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél annyiért azonnal gitárt. Ha nem fog úgy alakulni ahogy szeretnéd, ha megunod stb stb azt nehezebben adod el, vagy sokat buksz rajta. Tanulni elég lenne az 50 ezres is egy 10w os kombóval.
2017. jún. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Mojjo ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan vegyél ennyiért gitárt, ha biztosan tudod, hogy igen, erre vágysz, és _akarod_ ezt csinálni. Ha csak úgy vagy vele, hogy próbáljuk ki, aztán hátha bejön, akkor persze, igaza van a kettesnek, akkor ne. De ha tudod, hogy ez kell neked, ha tudod, hogy ki fogsz tartani, akkor maximálisan ajánlott, hogy a lehető legjobb gitárt vedd, amit csak az anyagiak engednek.


Egy jobb gitár kevesebb fejfájást okoz, jó eséllyel könnyebben játszható, könnyebben használható, jobb hangja van, ami eleve jobban motivál stb stb. Egy jobb gitárt teljesen más érzéssel vesz az ember a kezébe nap, mint nap. Ez pont az elején különösen fontos. Szóval gondold át, mennyire vagy biztos magadban a gitározással kapcsolatban, és ha teljesen, akkor ne elégedj meg egy olcsóbbal, ha vehetsz 100-150-ért is gitárt.

2017. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
az biztos hogy gitározok :D mert már 1 éve klasszikuson nyomom... azt tudom is milyen , hogy kell venni de ergo szintet lépnénk az elektromos felé... 2 dolog érdekel rettentően az egya Rocksmith már egy fél éve nézem szerintem "khhiirály" játék...a másik a CSalamádék ( nagy daloskönyv)...kezdetbe erre aztán bele jövök akkor komolyabbakat.
2017. jún. 22. 14:56
 5/28 A kérdező kommentje:
Azt olvastam itt Tremoló felejtős még ebbe az ár kategóriában is de egy lespaul bigsyvel??? az is annyira elállítja a hangot? meg azon nem romlik el a "satu" mert a tremolók legnagyobb baja ez. Ha már erősítő akkor mit ajánlotok hozzá.
2017. jún. 22. 14:59
 6/28 Mojjo ***** válasza:

@4: az elektromos szintlépéd egy klasszikushoz képest? Érdekes egy elképzelés...

Vannak használható tremolós gitárok már ebben az árkategóriában. Elsősorban Wilkinson tremolós Cortokat néznék.

2017. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Anyagilag minden féle képpen :D meg igen szeretne az ember "nyújtani" meg egyebeket amiket csak elektromossal lehet.
2017. jún. 22. 15:14
 8/28 Mojjo ***** válasza:
@7: mutatok neked klasszikust sokmillió forintos árkategóriáig bezáróan bármennyiért ;) Nyújtani is lehet amúgy vele, bár valóban ritkán szokás. Mindenesetre, ha elektromosra vágysz, akkor természetesen vedd azt :)
2017. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Melyik jó fek a 3+3 van 6 inline azt mondják amelyiknél a tetején a 0 bundnál van leszorító azt tényleg csavargatni kell?
2017. jún. 22. 15:49
 10/28 Waff ***** válasza:
Szerintem hagyd a fenébe a tremolósokat egyenlőre. Én ebben a kategóriában az Epiphone-okat ajánlom, mivel sok ilyen árfekvésű gitárt végigpróbáltam egy fél évvel ezelőtt. Persze az ízlés kérdés is játszik...de kényelemre, kidolgozottságra, pontosságra a 120-160 kategóriában az Epi a nyerő.
2017. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!