Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnénk venni egy elektromo...

Szeretnénk venni egy elektromos gitárt (kezdő vagyok) mit tudtok ajánlani? Ami tényleg jó?

Figyelt kérdés

csak egy a baj BAL kezes vagyok és kb 100-150 eft között.

Olvastam tremoló felejtős. Ha lehet pesten szereteném megvenni.



2017. jún. 22. 01:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

19#

Nem az intonációra gondoltam... hanem pl. az iszonyú görbe nyakra, a nagy húrnyomásra, stb...


Azért amin nem lehet normálisan beállítani az oktávot sem, az még tanulásra sem jó.

2017. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Mojjo ***** válasza:

@21: az iszonyat görbe nyak, meg a nagy húrnyomás garantálja, hogy ne legyen jó az intonáció. Az egy dolog, hogy az oktávot beállítod mondjuk az üres húr meg a 12. bund között, de pl az üres húr, meg az első bund között nem 100 cent lesz a különbség, ha az üresre jó az oktáv. Ha pedig 100 cent, akkor teszem azt, a hetedik, nyolcadik között nem lesz jó. Vagy épp a második-hetedik között. Vagy akárhol. Görbe nyakkal, magas húrnyomással nem tudsz pontos intonációt állítani, végig, az összes bundra, valami valahol el fog siklani, a puszta oktávot akárhogy is lövöd be.


(Persze, tudom, ez bizonyos, nullától különböző szinten általánosságban igaz a gitárra, mint hangszerre, ha csak nem mikrotonális bundkiosztású, de ez a szint nagyon nem mindegy. Egy gagyi gitárnál jó eséllyel bőven a tolerálhatón túllő a gond....)

2017. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Waff ***** válasza:

Görbe nyakú, pontatlan, nagy húrnyomású, magas húrállasú gitár a legjobb módszer ahhoz, hogy egy kezdővel megutáltassák a gitározást. Ez olyan mintha egy mindkét kerekén lyukas, üres gumival felszerelt bicóval tanítanánk egy gyereket kerékpározni..

Mert ha azon megtanul, akkor már ép, felfújt gumikkal már király lesz...hülyeség...


Én azt mondom, hogy egy olcsóbb, de JÓ gitár a legtutibb kezdésnek...Egy száz, száz egynéhány ezer forintos gityó még az alsóbb kategóriának számít.

2017. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Fura mód az első legolcsóbb Cortomnak nem lehetett normálisan beállítani a nyakát, sem a húrnyomását, viszont az oktávot igen, és az végig jó volt.


Nem azt mondtam hogy egy dekorációnak szánt gitáron kell megtanulni. Tapasztalatból mondom, nekem nem ment el a kedvem a rossz gitártól. Én úgy érzem hogy tanulásra jó volt, technikai ügyesség fejlesztésre kifejezetten jó volt. Persze lehet lesz akinek elveszi a kedvét, nekem nem vette el.


Lehet kötekedni, de én akkor is ezt tapasztaltam... nem vagyunk egyformák.

2017. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Mojjo ***** válasza:
@24: a végig jó oktávot úgy érted, hogy a 0-12, 1-13, 2-14, 3-15, 4-16, 5-17, 6-18 és 7-19 között is?
2017. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

25#


Pontosan. (Bár lehet nem fogod elhinni.)


Nyilván lehetett állítani a nyakon, a húrnyomáson is, de jó sosem volt, tökéletes meg pláne nem. Elfogadható volt.

2017. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Bocs, nem az intonációra értettem, hogy elfogadható volt.
2017. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Mojjo ***** válasza:
@26: nincs okom kételkedni abban, amit mondasz. Mi volt a gondod a nyakkal pontosan?
2017. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!