Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen autót vennétek 800...

Ti milyen autót vennétek 800 000 Ft környékén?

Figyelt kérdés

Az pénzösszeg csak a kocsi árára értendő.


Elsődleges szempontok: -legyen biztonságos

-nem szeretek a földön ülni, legyen magasan az ülése

-1.4 vagy 1.6-os benzin

-városban kevésbé használnám, hosszabb utakra viszont annál inkább, szóval legyen kényelmes is


Másodlagos szempontok:

-kinézet

-gyorsulás

-fogyasztás

-márka


Én eddig a Ford Focust és a Renault Scenicet néztem ki.

Egyéb alternatívák? Alapvetően olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akiknek ilyesmi autójuk van.



2014. dec. 4. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Én 800-ért vettem egy 1.6 peugeot 307-et :) Nagyon meg vagyok vele elégedve...
2014. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

B Vectra, jól néz ki, normális és kényelmes ülés, megbízható motor, 1.6 16v jól viszi a kasztnit, városban 8-9 liter körül eszik.


Mellesleg, az ilyen benzinesek vagy jól gyorsulnak vagy relatíve keveset esznek (mi számít kevésnek, egy 1.4-es autó is elkérhet városban 7-8 litert).

2014. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

"városban kevésbé használnám, hosszabb utakra viszont annál inkább, szóval legyen kényelmes is"

Akkor marad a 90-es évek középkategóriás kocsijai, a fent említett Vectra, Toyota Avensis és társai.

2014. dec. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Feltétlenül le kellett pontozni az első válaszom :)
2014. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Aky987 ***** válasza:

Én egy Opel Astra-t (elegance)-t mondanék ha fiúsabb nagyobb autót szeretnél nagy kényelmes komfortos. 1.8as benzines olyan 7 literes átlag fogyasztás.

Fordot nem ajánlanám...ahogy szokták mondani hamar rohad ki alattad Peugeoval egyetemben. Skoda SuperB(a "régebbi") olyan 1 millió és jó állapotban vannak ha netántán van időd még kicsit spórolni.

Nőies autóba sajnos nem tudok segíteni...azért sok sikert majd írd meg mi lett a végeredmény kommentbe :)

2014. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én egy Land Rover Range Rovert (2001) vettem pont a múlt hónapban. Azért esett erre a választás, mert erős, van súlya és maximálisan biztonságos. Ezzel nem akarlak eltéríteni az általad felsorolt autókról, csak leírtam a véleményem.

(Sajnos ahol én lakom, pont egy olyan út van ami három ország között bonyolítja le a kamion forgalmat (49-es főút). A kamionok mennek mint az állat, a sok román előzi egymást, sokszor alig férnek vissza a sávjukba stb. Mivel napi szinten kell ezen az úton közlekednünk 70-80 km-t, ezért olyan autót akartam amivel egy pl. frontális ütközést eltudok kerülni akár árokba kormányzással, akár egyéb manőverrel, a gyerekek és a feleségem az autóban pedig életben marad. Nem így kellen gondolkodnom hogy ilyen ütközést hogyan tudok elkerülni, de itt ez havi szinten történik, pont tegnap előtt is volt egy, ahol 2 két személy halt meg. Suzuki Swift-el nyári gumival, a megsülyedt út megcsapta az autót és neki vágódtak a szembe érkező kamionnak, azért egy 2500 kg-os autót csak nem tud megvágni ilyen könnyen)

2015. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6os, látszik hogy suzuki fóbiás vagy...


"olyan autót akartam amivel egy pl. frontális ütközést eltudok kerülni"

- ezt gyakorlatilag bármely autóval megtudod tenni, amelyiknek működik a kormányműve és ha van rá IDŐD! ha nincs akkor az általad betonbunkernek hitt roveredben is ugyan úgy járnál mint a suzukis abban a győrteleki balesetben amit példaként felhoztál. egy 2.5 tonnás kocsit is "megtud vágni az út" főleg, úgy hogy aznap este a hó is esett.

2015. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bevallom hogy félek, főleg a kisautóktól mint a Suzuki. Nekem is volt kis autóm egy Fiat Stilo személyében, de akkor is féltem kicsit benne. Most, hogy már családom, nem vennék kis autót.

Természetes hogy megtudja dobni, de azért egy összkerekes autónál amin 255-ös téligumi van, nagyobb az esélye hogy megtudom fogni az autót, persze ezt nem 130- 140 km/h-s tempónál. Ma már csak normális sebességgel közlekedem, ami autópálya kivételével 70-90 km/h között van, nem bújok bele az előttem lévő fenekébe és ha látom hogy valamelyik birka előz, fékezek hogy visszatudjon huzódni, volt már rá példa pont Györtelek és Ököritó között, hogy állóra kellett fékeznem a kocsit hogy a barom román visszaférjen és ne jönnön nekem. Ha esetleg mégis becsapódik azért egy nagy autóban mindig nagyobb az esély arra hogy túléld a becsapódást. Nem hiszem betonbunkernek a Land Rover-t de az biztos hogy veszély esetén legalább 60-70%-al biztonságosabb mint a kisautók.

Nagyon sajnálom akik a Suzuki-ban meghaltak, de azt nem tudtam megérteni soha hogy valaki olyan kis autóval hóesésben, nyárigumival hogyan tud elindulni.

2015. febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül egy 1.0-ás Toyota Yaris mellett döntöttem. Amire nekem kell, azt tudja. :)
2015. ápr. 19. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!