Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes nekem megtartanom egy...

Érdemes nekem megtartanom egy MacBook Pro-t (Touch Bar-ID)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezt a bevezetőt nem fontos elolvasnod, a döntésemet segítő kérdéseim a következő bekezdésekben lesznek. Hogy miért merült fel bennem ez a kérdés: Évek óta szerettem volna egy MacBookot. Anyukám megmondta, ha bekerülök egy magas pontszámú egyetemre, megkapom. Nézegettem a gépeket, megnéztem őket üzletekben. Az Air nem győzött meg, nem fogott meg semmi benne. Az új Pro Touch Barja viszont nagyon megtetszett. Anyukám megmondta, ha ezt akarom majd, megoldja. Felvettek egyetemre. Nem akartunk egyből megvenni a gépet, vártunk valami akciót. Végül “csak” 550ezerért sikerült megvenni a gépet. Amint elkezdtem kipróbálni a gépet, rossz érzés kerített hatalmába. Lelkileg megviselt, hogy ennyit költöttünk egy gépre. Elgondolkodtam, hogy elállok a vásárlástól és visszaviszem a boltba (rákérdeztem és elvileg vihetem). Óráról órára változik a döntésem. Mire eldöntöm, hogy megválok tőle, olvasok róla valami nagyon jót. Eldöntöm, hogy megtartom, látok róla egy nagyon lesúlytó youtube videót.


Szóval hány évet bír ki egy ilyen gép? Mennyire lassul le az évek alatt? Eddig egy 4 éves samsung laptopom volt, aminek most egy doc fájl megnyitása (kicsit túlozva) fél óra. Az aksi mennyire romlik az évek során?


Megfelel ez a gép egy állatorvostanhallgatónak? Nem túl komony gép ez egy ilyen célra?

Gondolkodtam, hogy majd később veszek egy Air-t. Mennyivel rosszabb, lassabb? (A butterfly billentyű nekem nagyon bejön, így ez is hiányozna.)


Tényleg nem lehet vírusos? Programokat mennyire lehet rá letölteni? Eddig egyet próbáltam, arra azt írta, hogy nem található a szerző, így nem telepíti. Ezt a beállítást érdemes kikapcsolni vagy ne piszkáljam?


Nem eredeti kiegészítőket, hogy bírja? Belerakhatok egy gagyi egeret, amim van?


A nagy félelmem, hogy a Touch ID elromlik és be se fogok tudni lépni a gépbe. Hallott valaki róla valami rosszat? Mennyire szokott probléma lenne a Macbookokkal, mennyire gyakori, hogy elromlik valami, szervízre van szükségük? A szervízdíjak is hatalmasak?


Mondjuk 5 év múlva milyen állapotban lesz egy normális használattól. Eladható még akkor, ha igen, mennyi lesz kb az értéke?


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Kérlek segíts normális válaszokkal! Köszi!



2017. aug. 18. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Szóval hány évet bír ki egy ilyen gép?"


Sokat, a Mac gépek drágák, de jellemzően sokáig bírják, elég strapabírók és mostanában a processzor-fejlesztés sem annyira gyors, hogy egy ilyen gép egyhamar elavuljon.


"Mennyire lassul le az évek alatt? Eddig egy 4 éves samsung laptopom volt, aminek most egy doc fájl megnyitása (kicsit túlozva) fél óra."


Pont ez az OSX lényege, hogy semennyire. Nem lassul be, nem omlik össze, stabil és jól használható.


"Az aksi mennyire romlik az évek során?"


Hát pár éven belül már nem fog kibírni 6 órát, de 4-5 évig használható, de ha megkotlik, szervizben cseréltethető. Ha más baja nincs, ennyi érdemes majd rá költeni.


"Megfelel ez a gép egy állatorvostanhallgatónak? Nem túl komony gép ez egy ilyen célra?

Gondolkodtam, hogy majd később veszek egy Air-t. Mennyivel rosszabb, lassabb? (A butterfly billentyű nekem nagyon bejön, így ez is hiányozna.)"


Nézd. Sokan 100 ezer forintos gagyi Windowsos laptopokkal végigtolják az egyetemet, és tudják használni. Az állatorvosin nyilván nem vágtok filmet és nem futtattok rajta makrókat, tehát igen, ehhez ez a gép "túl jó". De ha megengedheted magadnak, akkor nem érdemes agyalni ezen. Az Air egyébként nem sokban marad el a Pro-tól (ha az alapgépeket nézzük), a proci boostolva majdnem utol is éri. A különbséghez alaposan meg kell izzasztani, amit az állatorvosin nyilván nem fogsz. Szóval bőven jó lenne erre az Air is, az is időtálló, jó kis gép.


"Tényleg nem lehet vírusos?"


De, lehet, de nem jellemző. Nagyon kevés vírus van Mac-re és azok sem szoktak jellemzően "maguktól" települni, általában a felhasználó nyit rést, tehát odafigyeléssel és ésszel kivédhető a veszély.


"Programokat mennyire lehet rá letölteni? Eddig egyet próbáltam, arra azt írta, hogy nem található a szerző, így nem telepíti. Ezt a beállítást érdemes kikapcsolni vagy ne piszkáljam?"


Ha megbízol a fejlesztőben, kikapcsolhatod, de ha valami orosz torrent oldalról leszedett hülyeségről van szó, akkor inkább ne csináld. Így lehet többek között vírusos a Mac-ed. Egyébként nem kell ezt túlmisztifikálni, ugyanúgy léteznek jó szoftverek Macre, ugyanúgy letölthetők, a telepítős meg még egyszerűbb is, mint PC esetében.


"Nem eredeti kiegészítőket, hogy bírja? Belerakhatok egy gagyi egeret, amim van?"


Belerakni? Hát ha belefér, de kétlem, még az eredeti MagicMouse sem fér bele, ahhoz túl lapos a MacBook. :-) Viccet félretéve: ezt sem kell túlmisztifikálni, bármilyen egeret használhatsz, ami Mac kompatibilis, ez általában ott van a dobozán. Ami nem az, az sem teszi tönkre, legfeljebb nem fog működni.


"A nagy félelmem, hogy a Touch ID elromlik és be se fogok tudni lépni a gépbe."


Ja, és majd a nemzetközi heckercsoportok feltörik a gépedet, hogy lenyúljanak egy macskáról készült röntgen felvételt? :-D Komolyan, ilyen hülyeségeken ne agyalj már. A Touch ID csak egy kényelmi funkció, ha nem működik, ott a jelszó.


"Hallott valaki róla valami rosszat?"


Nem. Az iPhone és az iPad is ugyanerre épül, azokkal sincs baj, egy-két esetet leszámítva, de szervizben azt is tudják cserélni.


"Mennyire szokott probléma lenne a Macbookokkal, mennyire gyakori, hogy elromlik valami, szervízre van szükségük? A szervízdíjak is hatalmasak?"


SZERVIZ RÖVID "i"!!!

Egyébként nem jellemző, de mint minden elektronikai eszköz, ez is el tud romlani és igen, a szerviz drágább, mint PC esetében. De megint olyanokon agyalsz, amin egyelőre felesleges. Ha anyád ki tudott fizetni fél milliót egy gépre, akkor az 50 ezres szervizt is kiizzadja valahogy.

2017. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

haha biztos nem vinném vissza, szerintem a macbook a notebook csúcsa, persze biztos van jobb valahol de a top3-ba benne van az biztos.


Én is szemezek egyel, csak sajna nincs annyi pénzem.


Apple számítógép téren eddig csak egy ipad-ra futotta sajna, macbook az olyan 300.000-től kezdődik.


Vissza nem vinném.

2017. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért vinnéd vissza ? Ugyanilyen minőségben nem kapsz olcsóbb Windows gépet.
2017. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első válaszoló szépen leírta a dolgokat, teljesen egyet értek vele.


Én egy 2011-es i5-ös Airt használok. A mai napig hibátlanul, gyorsan üzemel, egyedül akkumulátor csere volt benne, amit 10ezerből megoldottam, ugyanis Ebayról utángyártott aksit olcsón tudtam venni.


Ez csak egy Air, de ennek ellenére elég masszívan használom,(videóvágás,képszerkesztés,...) mégis 5. éve teszi a dolgát hibátlanul. Tehát az miatt,hogy csak "gondol egyet", és megadja magát néhány év múlva, nem kell félned.


Valószínűleg 5 év múlva is jó pénzért elfogod tudni adni. 2011-12es Air-ek 120-150 ezer ft között mozognak.

A Prok 200ezer körűl. Tehát kb te is ennyiért elfogod tudni adni majd 5 év múlva.

2017. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Maga a rendszer megtetszett, de nagyon sokba kerül ez a Pro. Nem csak az árára gondolok, hanem ha tényleg normálisan szeretném használni, annyi kiegészítőt kell drágán megvenni az USB C miatt, hogy attól kihullik a hajam.


Ezért is gondolkodom az Air-re váltáson.

Internetezés, használat, szövegszerkesztés bármennyire is lassabb, mint a Pro-n?

Valami látványos különbség, amit az én felhasználói szintemen észreveszek?

Kijelző, hangszóró észrevehetően rosszabb minőségű?

Az igaz, hogy a Pro-nak nem lehet a memóriáját bővíteni, míg az Air-nek lehet? Ha bármelyiken lehet, az mennyibe kerül?

2017. aug. 18. 22:28
 6/13 A kérdező kommentje:
* Nem a memóriára, hanem a tárhelyre gondoltam ;)
2017. aug. 18. 22:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Szövegszerkesztésben semmit nem fogsz észrevenni. Aminél kijön a Pro előnye, az a számításigényes feladatok, jellemzően a renderelés és a 3D grafika.


Ami a tárhelyet illeti, el lehet férni a 128 gigán is, mert ott csak a rendszer fut, illetve néhány doksit szokás a gépen tárolni, minden másra kell venni egy külső HDD-t, azt nem fogod megúszni.

Én Airt használok, és nagyon szeretem. Simán lehet vele videót is szerkeszteni, fotókat is, egyszerre több cucc futtataása esetn is gyors és stabil. Szóval ezzel sem járnál rosszabbul, amire neked kell, bőven elég.

2017. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Alapból van egy 1TB-s külső merevlemezem már, szóval az sem lenne már gond :S
2017. aug. 18. 23:33
 9/13 A kérdező kommentje:

Most nagyon úgy néz ki, hogy csak visszaviszem és veszek inkább egy Air-t.

Szerintetek érdemes megvárni, hogy milyen gépeket fog piacra dobni az Apple? Olyat is hallottam, hogy Air-ből nem nagyon fog új jönni. Az új gépeken már csak USB C-k várhatók vagy lesznek még normális portos gépek?

2017. aug. 19. 11:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, az Air-el nem nagyon fognak már foglalkozni, most a legújabb modellnél is annyi változás történt hogy a proci órajelét 1.8ghz-ra tekerték. De ugyanúgy 2015 Early modell, tehát 2 és fél éve már nem frissítették, és valószínűleg már nem is fogják.


Új macbookot legkorábban valamikor március környékén fognak kiadni, de akkor sem biztos.


Nagy valószínűséggel már csak USB C-s gépek fognak kijönni, de nem kell megvenni a több 10ezer forintos eredeti Apple usbc kiegészítőket.

Veszel egy ilyent és minden gond megoldva:

[link]

2017. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!