Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes nekem megtartanom egy...

Érdemes nekem megtartanom egy MacBook Pro-t (Touch Bar-ID)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezt a bevezetőt nem fontos elolvasnod, a döntésemet segítő kérdéseim a következő bekezdésekben lesznek. Hogy miért merült fel bennem ez a kérdés: Évek óta szerettem volna egy MacBookot. Anyukám megmondta, ha bekerülök egy magas pontszámú egyetemre, megkapom. Nézegettem a gépeket, megnéztem őket üzletekben. Az Air nem győzött meg, nem fogott meg semmi benne. Az új Pro Touch Barja viszont nagyon megtetszett. Anyukám megmondta, ha ezt akarom majd, megoldja. Felvettek egyetemre. Nem akartunk egyből megvenni a gépet, vártunk valami akciót. Végül “csak” 550ezerért sikerült megvenni a gépet. Amint elkezdtem kipróbálni a gépet, rossz érzés kerített hatalmába. Lelkileg megviselt, hogy ennyit költöttünk egy gépre. Elgondolkodtam, hogy elállok a vásárlástól és visszaviszem a boltba (rákérdeztem és elvileg vihetem). Óráról órára változik a döntésem. Mire eldöntöm, hogy megválok tőle, olvasok róla valami nagyon jót. Eldöntöm, hogy megtartom, látok róla egy nagyon lesúlytó youtube videót.


Szóval hány évet bír ki egy ilyen gép? Mennyire lassul le az évek alatt? Eddig egy 4 éves samsung laptopom volt, aminek most egy doc fájl megnyitása (kicsit túlozva) fél óra. Az aksi mennyire romlik az évek során?


Megfelel ez a gép egy állatorvostanhallgatónak? Nem túl komony gép ez egy ilyen célra?

Gondolkodtam, hogy majd később veszek egy Air-t. Mennyivel rosszabb, lassabb? (A butterfly billentyű nekem nagyon bejön, így ez is hiányozna.)


Tényleg nem lehet vírusos? Programokat mennyire lehet rá letölteni? Eddig egyet próbáltam, arra azt írta, hogy nem található a szerző, így nem telepíti. Ezt a beállítást érdemes kikapcsolni vagy ne piszkáljam?


Nem eredeti kiegészítőket, hogy bírja? Belerakhatok egy gagyi egeret, amim van?


A nagy félelmem, hogy a Touch ID elromlik és be se fogok tudni lépni a gépbe. Hallott valaki róla valami rosszat? Mennyire szokott probléma lenne a Macbookokkal, mennyire gyakori, hogy elromlik valami, szervízre van szükségük? A szervízdíjak is hatalmasak?


Mondjuk 5 év múlva milyen állapotban lesz egy normális használattól. Eladható még akkor, ha igen, mennyi lesz kb az értéke?


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Kérlek segíts normális válaszokkal! Köszi!



2017. aug. 18. 08:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Na mostmár megint nem tudom mi lesz. Bekapcsoltam, hogy újratelepítsem és annyira tetszik.

Ezek az ebay-en megvásárolható USB-C átalakítók tényleg jók, működnek a géppel, nem tiltja le 2 nap múlva?

2017. aug. 19. 17:13
 12/13 anonim ***** válasza:

A végén még letelik a 14 nap és muszáj lesz megtartanod :)


Ezektől az utángyártott ebayes cuccoktól nem kell tartanod, én egy pár $os Thunderbolt-HDMI kábelt használok és tökéletessen működik, valamint az szintén ebayes iphone dokkoló is. Igaz kiirta a telefon,hogy nem eredeti alkatrész... de a lényeg,hogy működik.

2017. aug. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az Air sorsa szerintem az lesz, mint a Mac Mininek: a forgalmazását nem fogják megszüntetni, mert elég sokad adnak el belőle, népszerű, belépőgép és elég komoly szeletét adja még mindig a Mac-eladások tortájának. Viszont fejleszteni nem fogják, legfeljebb annyira, hogy lépést tartson az OSX fejlődésével, de nagy újítás nem lesz.

Az USB-C-vel pedig az a baj, hogy még nem terjedt el, egyelőre több vele a szívás, mint amennyi előny a gyorsaságából származik. De ez egy olyan dolog, hogy meg kell venni az átalakítót hozzá, azt hozzá kell számolni a vételárhoz. Mondjuk aljasság, hogy az Apple ennyi pénzért nem ad hozzá, de hát ez van...

2017. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!