Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha azt mondják, hogy elemet...

Ha azt mondják, hogy elemet nem lehet tölteni ceruza akkumulátor töltővel, akkor miért van, hogy nekem mégis sikerült?

Figyelt kérdés
0.21V volt az elemben beleraktam 3 percre Varta AA/AAA akkumulátortöltőre és 1.23V lett benne. Így a számológépbe újra jó lett ez eddig használhatatlan elem. Órába meg ilyen helyre még újra lehet éleszteni. Bár biztos hamar lemerül majd. Tehát igazából lehet tölteni, csak épp nem tanácsos. Csak sokan rosszul fogalmaznak.

2017. aug. 25. 11:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Csoda történt!
2017. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse kérdése, van amelyik az első próbálkozásnál felrobban, vagy a töltőt vágja tönkre!

Ez a "lehet", "nem lehet" meg fogalmazás kérdése: mindent lehet, de van amit nem ajánlott!

2017. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha esetleg egy ilyen újramelegített elem szétfolyik az eszközben, ne adj isten felrobban az arcod közelében, akkor te is azt fogod mondani, hogy lehet, de nem érdemes.
2017. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Amennyi egy számológépnek kell, annyit egy krumpli is tárolhat, mégsem neveznénk újratölthetőnek.
2017. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A töltő automata. 20 perc után 1.63V lett benne. Kiszedtem és így hagyom. Azóta üzemel a számológépben.
2017. aug. 25. 13:04
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez lemerült kidobásra ítélt elemnek az újraélesztése.
2017. aug. 25. 13:05
 7/16 anonim ***** válasza:

Az elem töltöttségét nem a feszültség mérésével nézzük.

Másik meg igen rá tudsz tölteni, de nagyapám is robbantott már fel elemet így, sőt tűzeset is lehet ha szerencsés vagy. Vegyél tölthető elemet (ami nem elem hanem akku) kb ugyanannyiba van. Lidl féle elemet és töltőt tudom ajánlani.

2017. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban a laposelemet betették apámék a sparhert sütőjébe. Egy ideig újra használható volt.
2017. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egy számológép fogyasztása a minimáélisnális kevesebb. Betennéd egy hagyományos, izzós zseblámpába, és egy sárga felvillanás után vörösen pislákolna.


A tények: az elemekben visszafordíthatatlan kémiai reakciók (guglizd ki, hogy a cink-szén vagy az alkáli-mangán elemben mi alakul át mivé... lusta vagyok) következtében lesz potenciálkülönbség az elem kivezetései között. A feszültség kizárólag az összepárosított elektródáktól függ.

Az aklkumulátorokban visszafordítható kémiai reakció játszódik le, az elektródák anyaga több százszor képes oda-vissza alakulni. Neten szintén kikereshető a NiMH töltésének és kisütésének kémiai folyamata.

2017. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Beállt 1.31V-ra.
2017. aug. 25. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!