Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha azt mondják, hogy elemet...

Ha azt mondják, hogy elemet nem lehet tölteni ceruza akkumulátor töltővel, akkor miért van, hogy nekem mégis sikerült?

Figyelt kérdés
0.21V volt az elemben beleraktam 3 percre Varta AA/AAA akkumulátortöltőre és 1.23V lett benne. Így a számológépbe újra jó lett ez eddig használhatatlan elem. Órába meg ilyen helyre még újra lehet éleszteni. Bár biztos hamar lemerül majd. Tehát igazából lehet tölteni, csak épp nem tanácsos. Csak sokan rosszul fogalmaznak.

2017. aug. 25. 11:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az elem ESR értéke miatt tökéletesen felesleges a feszültséget méregetni. Tegyél rá terhelő ellenállást, úgy valami közelítő értéket mutat.
2017. aug. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert te okos vagy.
2017. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem jelentkezz Paksra reaktornak!
2017. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Elemér , te oda vagy az elemér'.
2017. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Vannak olyan alkáli elemek amikbe lehet tölteni valami csoda folytán de a többség meg se moccan, melegszik és kész.
2017. nov. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem mondta már azt valaki hogy az egyszerű elemeket ami nem akkumulátor, azokat lemerülés után EGYSZER fel lehet tölteni. Igaz nem lesz teljesen tele, kb fele annyi energia lesz benne, de kevesebb ideig működőképes lehet. Persze ezzel ne igazán játsszon senki, mert vannak olyan elemek amik robbannak, de ha nem is, de tuti hogy meghasad a cella és engedi ki magából az anyagot ami tönkreteszi a töltőt, és minden mást ami a közelben van. Egyébként gyulladhat is, meg ugye az intelligensebb töltők amibe van érzékelő az egyből tiltja a töltést ha észleli hogy nem tölthető dolog van benne. Meg ha esetleg mégis próbálkoznánk ilyennel akkor célszerű állandó felügyelet alatt tartani az egészet és rátapogatni az elemre, mert ha észleljük hogy határozottan melegedni kezd, egyből meg kell szakítani a töltést és az elemet olyan helyre vinni ahol nem tesz kárt semmiben, ha esetleg gyulladna, vagy robbanna.

Szóval ezekkel ésszel kell játszani. lehet egyszer feltölt egy elemet, mert simán előfordulhat, de sok esetben jobb vigyázni.

2018. jan. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!