Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 2016 macbook pro vs 2017...

2016 macbook pro vs 2017 macbook pro?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Főként videó vágásra és fénykép szerkesztésre veszek macbookot. Két modell közül nem tudok választani: 2016 - 2.9ghz/256gb/8gb touch bar-os

2017-2.3ghz/256gb/8gb touch bar nélküli. A két modell majdnem pontosan egy árba van. A 2017 es modell processzora gyorsabb főként (Kaby Lake). Ezen kívül, elméletileg nem sokkal, a videokártya is valamivel jobb. Az egyetlen dolog ami a 2016 os modell mellett áll, az a touch bar. Tudom ez semmiben nem befolyásolja a gép teljesítményét, de nagyon tetszik. A kérdésem, hogy a sebességbeli különbség foto/video szerkesztés esetén jelentős lehet-e? Nem igazán értek ezekhez, de nem vagyok benne biztos hogy a processzor szerepe olyan jelentős lenne az ilyen jellegű feladatokban.



2017. szept. 2. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem valami jelentős a különbség, de nem kell a videóvágáshoz és fényképszerk.-hez touch bar. Nem jó az semmire. A 2017-est vedd!
2017. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a touch baros verziót venném. Iszonyatosan tetszik. Teljesítménybeli különbség meg nemigen van, max papíron.
2017. szept. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

elég komoly teljesítmény különbség van a két processzor generáció között, de azért a hétköznapi használatban ezt nem hiszem, hogy igazán érezni fogod. én a 2017-es TB modellt akartam megvenni, de technikai okokból (sürgősen kellett és nem volt épp készleten) nem sikerült csak a 2016-osat beszerezni. a teljesítményével teljesen elégedett vagyok, nem hiszem, hogy a 2017-esre lecserélném. majd egy későbbi frissítésnél.


a Touch Bar nem rossz dolog, én élvezem, de igazából nem is olyan nagy dolog. csak emiatt sem cserélnék, nem vennék miatta drágább gépet. így, hogy épp venni akartam és a teljesítmény emellett a modell mellett szólt, így örülök neki, hogy van benne Touch Bar is.


vannak helyzetek, amikor nem teljesen jól használható a Touch Bar. ha sok billentyű parancsot használsz, tudod melyik gomb hol van, akkor jobb érezni a fizikai F1-F12 billentyűket és nem kell lenézned a billentyűzetre, hogy most épp mi látszik a Touch Baron és mikor mit fog csinálni, ha hozzáérsz. nekem pl. sokszor rálóg a bal kisujjam az ESC billentyűre és mivel nem érezni, hogy ott gomb van, nem kell erővel benyomni, elég hozzáérni, előfordul, hogy nem értem, mi történik, csak kilép valamiből, mert megnyomtam az ESC-et. szóval hozzá kell szokni.

mivel én marha sokat gépelek (itt is meg máshol is), számomra kifejezetten zavaró, hogy ennyire hatalmas giga méretű TouchPad van a gépen. nehéz elkerülni, hogy véletlenül hozzáérjen az ember gépelés közben. akik inkább csak kattintgatnak és nem gépelnek annyit, azoknak talán nem ennyire zavaró.

2017. szept. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!