Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem földeltek a konnektorok a...

Nem földeltek a konnektorok a szobában, a lentebb ismertetett helyzet alapján mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Adott egy panellakás.

A fürdőszoba és konyha földelt, fí relé is van (azt hiszem csak ehhez az áramkörhöz).

A szobában viszont a régi műanyag, földeletlen konnektorok vannak.

A szekrénysor mögött van az egyik, amibe be van dugva egy nem túl bizalomgerjesztő hosszabbító.


Erre a hosszabbítóra van dugva a tv, és mégegy hosszabbító, ami megy a pc-hez, internethez.


Sajnos nagyon nem értek ezekhez, de neten amennyire utána tudtam olvasni, nem túl jó így.


Mit kellene tennem? Villanyszerelő kihívására gondoltam, de nem tudom milyen összegre számíthatok ezesetben, sajnos nem tudnék túl sokat költeni jelenleg.


25/L



2017. szept. 5. 00:49
 1/8 A kérdező kommentje:

3 éve lakok itt, azóta a pc napi hasznalatban van, szinte egész nap be van kapcsolva. A nyáron nem voltam itt, a gépet is most hoztam vissza, mikor bedugtam és bekapcsoltam a hosszabbítót egy furcsa hangot adott ki, mint mikor valami hirtelen áramot kap, de eddig nem volt ilyen.


Egyre jobban tartok a szobában az elektromos készülékektől...

2017. szept. 5. 00:53
 2/8 anonim ***** válasza:

A tv-hez és a modem/routerhez nem szükséges védővezető, mivel azok kettős szigetelésűek.

Egyedül a PC az ami kérdéses.


"mikor bedugtam és bekapcsoltam a hosszabbítót egy furcsa hangot adott ki, mint mikor valami hirtelen áramot kap, de eddig nem volt ilyen."

Pedig ez normális jelenség. Amikor bedugod a PC tápját, az hirtelen nagy áramot vesz fel, de csak rövid időre (mp törtrésze), amíg "telítődik a rendszer".


A leírtak alapján szerintem nem érdemes villanyszerelőt hívni. A "nem túl bizalomgerjesztő" hosszabbító nem tudom mit jelent, de az nem nagy tétel, szóval nyugodtan kicserélheted. Ugyanez igaz a konnektorra.

2017. szept. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! A hosszabbító elég réginek tűnik, amiatt irtam úgy. Az lemaradt h laptopot is oda szoktam dugni.


Kisebb koromban láttam 2 panel tüzet ezekmiatt a régi műanyag földeletlen konnektorok miatt (elolvadtak), emiatt is a félelem.


Igen tervezem cserélni, csak egyelőre nem tudok a szekrény mögé jutni, de majd lrsz segítségem arrébb húzni.

2017. szept. 5. 07:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha úgyis hosszabbítót használsz, azt miért nem dugod egy másik (szabadon hozzáférhető) dugaljba?
2017. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajna panellakás utólagos földelésének kiépítése lehet, 100.000-res nagyságrend, mert az esetek többségében a beépített vezetékek nem áthúzhatók, falat (betont!) kell vésni.

Némileg olcsóbb lehet falon kívüli kábelezés, ami nem felététlen ronda, de az is több 10.000.

2017. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
50%
Legegyszerűbb, ha egy szabad fürdőszobaizkonyhai konnektorba bedux egy földelt hosszabbítót/elosztót és a pc-t onnan működteted...
2017. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 horex ***** válasza:

Tűznek lényegében köze nincs a földeléshez

Panelben jellemzően aluminium vezetékek vannak amit az idő "vasfoga" megrág, lazulnak a konnektor szoritói alatt a vezetékek és terheléskor melegszik. Az is jellemző hogy egymáshoz láncolva vannak bekötve, tehát egy bejövő egy elmenő vezeték van a szoritó alá kötve. Idővel ezek érintkezése erősen romlik, melegedhet, füstölhet stb.

Csavarok meghúzása, de a konnektor cseréje is segithet időlegesen ezen a gondon

2017. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2017. szept. 6. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!