Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes akkus fúró- vésőkalapá...

Érdemes akkus fúró- vésőkalapácsot venni?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék egy akksis 18V-os Makita SDS fúró- vésőkalapácsot magamnak. Vannak több 18 voltos makitáim (fúró- csavarozó stb. LXT) amik nagyon jók viszont nemtudom, hogy egy ilyen vésőkalapács mit tud mutatni akksis kivitelben. Van valakinek ebben tapasztalata esetleg? Megéri-e megvenni vagy inkább a jól bevált hálozatos. A válaszokat előre is köszönöm! A kinézett modellek: DHR202RTJ, DHR241RTJ, DHR263PT2J

2017. szept. 28. 09:12
 1/5 Zolikelo válasza:
Elég sok mindennel találkoztam már, építőiparbanés asztalos műhelyben is dolgoztam. Akkus cuccot akkor vegyél szerintem, ha nem nagy és folytonos munkához veszed. Amennyiben mégis sokat dolgoznál vele, érdemes másik 3-4 akksit ott tartani. DE teljesítmény terén egy akksis gép sem fogja elérni azt amit hálózatra kell dugni. Kicsit kényelmetlenebb a kábeles megoldás, de akármi van, tudsz dolgozni, nem szenvedsz az akksik cseréjével stb. Nekem minden gépem hálózatra dugható, egyedül egy behajtóm van ami akksis, és azt csak otthonra kisebb munmákhoz használom. Egy szó mint száz, szerintem NE akksisban gondolkodj :)
2017. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az akkus véső csak villanyszereléshez jó, amikor nincs áram. Amúgy én is elektromost használok ha lehet. Legalábbis véséshez. Viszont furkálni én is akkussal szoktam, ha tiplikhez kell pl. De egy műszakot végig vésni akkuról nem tudsz.

(villanyszerelő)

2017. szept. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, az akkus csak rövid időre jó,

főleg ott, ahol nincs áram. Vezetéknek kivésni egy sá-

vot ideális, de téglát bontani ne akarj vele, mert arra

gyenge, nem győznéd tölteni.

A jól bevált hálózati pedig aranyat ér. 40-50e kategó-

riában, szintén Makita, SDS-plusz száras nagyon bírja.

Lebontottam vele egy fél házat, és még nem végeztem :)


[link]


Egy ilyennel simán elindulhatsz, de ha ennél nagyobb

teljesítmény kell, akkor már inkább SDS-Max-ban gon-

dolkozz.

2017. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Mind a négyen egyetértünk ahogy olvasom. Elfelejtettem leírni, hogy nekem ide házkörüli munkára kell. Nagyon szeretek itthon barkácsolni és a lakást szépítgetni és segítségemre lenne egy ilyen sds fúró- véső. Kábelcsatorna elvezetéséhez kivésni a falat, ablakbeépítés előtti kissebb bontás, betonba 10-13as dűbelezés stb. Szeretek haladni a korral és keveset bíbelődni a kábelekkel ezért is gondolkodtam az akksis kivitelben. Az utolsó hozzászóló is azt mutatta amit anno elsőre kinéztem vagy a HR2630X7. Szerintem maradok a jó öreg hálozatinál. További szép napot kívánok!
2017. szept. 28. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom ablakbeépítés meg csatornázás nincs olyan gyakran.

Neked nincs akkus gépre szükséged.

Amúgy meg olyat veszel amilyenre van pénzed.

2017. szept. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!