Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért akar a PC-m egyfolytában...

Charstheone kérdése:

Miért akar a PC-m egyfolytában miniportot használni mikor bedugom a netkábelt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új internet csomagra váltottunk a telekomnál. ADSL-ről VDSL-re. Kaptunk egy Modem-Router kombót. A routerbe 3 számítógép csatlakozik. Az egyik számítógépen valamelyik nap csak úgy elment az internet, majd vissza jött, ingadozott egy kicsit a sávszélesség, de azután teljesen lecsatlakozott az internetről. 1 percenként próbál kapcsolatot teremteni a routerrel, de állandóan megakad az azonosításnál. A hálózatnál olyat is lát, hogy "Szélessáv (PPPoe)", amit elvileg nem kéne neki látni, hisz a router kezeli. Mikor megpróbáltunk erre a hálózatra csatlakozni, ugye kérte a felhasználó nevet és jelszót, de hiába írtuk be 651-es hibát írt. Megpróbáltuk az interneten olvasottak alapján megoldani ezt a problémát, de nem sikerült a respppoe.sys fájl teljes alapra állításával sem. Újra installáltuk a drivert, az illesztő programot, sőt az egész windows-t, de még mindig ugyan ez a helyzet. A helyi hálózatra nem tud felcsatlakozni, hiába ugyan abból a routerből kapja az internetet mint a másik 2 gép. MAC address cseréjével is próbálkoztunk, de hiába. A többi számítógépen nincs ilyesfajta probléma és nem értjük, hogy eddig jó volt, de most hirtelen elromlott. Windows 7 sp1 van a gépen. Ha bárkinek van bármi ötlete, szívesen meghallgatnám! Előre is köszönöm!


UI: Ezen a területen nem vagyok túl tapasztal, szóval elnézést a furcsa fogalmazásomért!



2017. okt. 7. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Tildsd le neki azt a portot...
2017. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy töröld a hálózatot ami az előző volt.
2017. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tiltottam is meg töröltem is, de csak azt értem el, hogy eltűnt, de internet ugyanúgy nem volt és ugyanúgy 1 percenként próbált csatlakozni. Kiírja, hogy "helyi hálózat azonosítása" majd eltűnik, majd újra.
2017. okt. 7. 22:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Szolgáltatót kell felhívni.
2017. okt. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
rendben, de ez a probléma miért csak 3-ból az egyik gépen jelent meg? Mert ha valami a központban van akkor mind a háromra hatással van nem?
2017. okt. 8. 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a szolgáltató adta a routert, akkor a beállítás is az ő dolguk. De lehet, hogy hibás, akkor a cserét is a szerelőjükkel kell megbeszélni.
2017. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Akkor valószínűleg a routerben van a hiba? De miért csak egy gépnél jelentkezett?
2017. okt. 8. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!