Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gépjármű beindítása 230V (AC)...

Peter654564 kérdése:

Gépjármű beindítása 230V (AC) -rol, lehetséges?

Figyelt kérdés
Létezik áttalakíto (vagy bármilyen elektronika), ami 230V-rol (AC) úgy tud egyenáramú 12V-ot generálni, hogy ez elegendő legyen egy otthon készitett traktor beinditására? (A traktor ritkán van használva [vásároltam, nem én készítettem], de a hideg inditások rendszerint tönkre teszik az akkumulátort. Amikor nincs használva, nincs bekötve az aksi).

2017. okt. 8. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Iszonyú töltést kellene eltárolnod... Biztos van, ami

képes 1000A /traktoraksifeszültség 220V-ról átalakítani,

de az is biztos, hogy olcsóbban vetted a traktort, mint

amennyiért ezt megkapod :)


Alternatív megoldás lehet nagy kapacitású kondik töltése

220-ról + aksi.

2017. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Léteznek ilyen kütyük, de drágák!

[link]


[link]

2017. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a 29500FT nem drága, mert most évente akkumulátort kell vennem. A kérdés csak az, hogy ez a bebikázó akkumulátor néklül is bebikázza a jármüvet vagy nem? (mivel ebben az esetben nincs hova eltárolni az áramot az inditás előtt..)
2017. okt. 8. 13:02
 4/8 Zzzoli ***** válasza:

A linkben szereplőkkel az a baj hogy megvannak szépítve a paramétereik és így vannak forgalomban sajnos.

Azt a bikázó áramot ami rájuk van írva, vagy nem is tudják egyáltalán, vagy csak nagyon rövid ideig, amíg egy dízelüzemű traktor nem indul be.

Ez már a szétszedéskor sajnos rögtön kiderül, a trafón a szekunder huzal keresztmetszetéből.

De tényleg vannak olyan töltők amelyek képesek bikázni, de azok egy inverteres nagyáramú tápot tartalmaznak és ettől jóval drágábbak.

2017. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves Zzzoli, mivel a traktort csak otthon használom a kertben (évente 1x. Bár ha gyorsan üzembe tudnám helyezni/inditani, lehet gyakrabban használnám. :D ) így akár a 3 fázist is igénybe tudom venni. Évente 100 - 120 eurót nem szeretnék akkumulátorra költeni.
2017. okt. 8. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:

100A, mint rásegítés? Az igencsak karcsú!


Nem tudom, milyen traktorról beszélünk, de egy indítás

akár 1-2000A-t áramerősséget is igényel. Ha az aksi

benne 24V-os, akkor durván 100-200A hálózati teljesít-

mény kell egy fázis esetén, de három fázis esetén sem

elég az 50A. Ez persze alacsony buffernél. Nagy buffer

esetén feltölti, mint a vakut a fényképezőgép, aztán

indításnál kisüti. Ott elég a 32A-es 1 fázis is, igaz,

előtte pár perccel már be kell kapcsolni a cuccot.


Na ez a drága.


Nem lehetne megtudni, hogy miért is történik ez? Esetleg

több, nagy teljesítményű aksikat párhuzamosan bekötni,

így nem nyírná ki az aksikat (ugye azért hal meg, mert

túl nagy áramot vesz fel, de több aksinál ez eloszlik,

akár egyenlően is)

2017. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1-2000 A-hoz azért kellene dióda is!
2017. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van, azzal nincs gond, csak ugye az ára... most néztem egyet, ami 1000A-t tud, potom 40e ft (+vám + áfa).
2017. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!