Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ismerős vállalkozói engedélyév...

Ismerős vállalkozói engedélyével saját üzlet beindítása lehetséges?

Figyelt kérdés
Tervezek egy internetes oldalt csinálni, amivel pénzt is tudnék keresni. Viszont az üzlet nem biztos, hogy beindul. Veszteség biztos, hogy nem lesz, mert anyagi befektetés nincsen. Az ismerősömnek van vállalkozói engedélye. Amíg nem indul be az egész, addig az ő engedélyével csinálnám az egészet és ő ebből részesedést kapna. Majd miután beindult én is kiváltanám a vállalkozóit és egyedül folytatnám az egészet.
2009. szept. 15. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha más nevére vennél pl.házat.A vállalkozásnak

vannak havi költségei,amit ha nem fizetsz az aki a nevét adta elég rosszul járhat.Ha mégis minden simán megy és neked bejön ez a dolog,az ismerős simán lenyúlhatja a kiépített kis üzleted,nem fog lemondani a saját nevén futó hasznot hozó üzletről.Én nem adnám az engedélyemet sem hozzá,de nem is kérném másét.Ez így csak problémát okozhat,de ez az én véleményem.Járj utána,ha másodállásra váltod ki a vállalkozóit annak milyen feltételei vannak,évekkel ezelőtt az nagyon kedvező volt-de ehhez kell egy bejelentett főállás.Remélem sikerült segítenem.

2009. szept. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
NEM!!! Ha ilyen formán csinálod, akkor nem is te csinálod, hanem az ismerősöd fogja csinálni, te max csak alkalmazott lehetsz. Tehát övé az üzlet, a haszon és a költségek, meg persze telephelyként is be kell jelentenie az üzletet, ha nem akkor bírságot fog kapni. Vagy vállalkozol vagy nem!
2009. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igaz nem írtam le, de akivel ezt csinálnám abban 100%-ig megbízom. Lehet fura hallani ezt néhány embernek, de mindegy. Kiváltotta a vállalkozóit és dolgozik is vele. A kérdés arra irányult, hogyha beír még egy tevékenységi kört, akkor ezután valamilyen plusz költség terheli-e őt még? Illetve, hogy ez így legalális marad-e? Részesedést is fog belőle kapni, de gondolom az nincs teljesen rendben, hogy a bevétel egy részét csak simán átadja. Ha azt csinálom, amit az előző kommentbe van, hogy alkalmazottként vagyok jelen, akkor ezután neki adóznia kell még pluszba, nem?
2009. szept. 16. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!