Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám az ingadozó...

SIDLER22 kérdése:

Hogyan tudnám az ingadozó egyenáramú feszültséget 5 voltra stabilizálni?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a szerkezetet szeretném megépíteni. A gondom csak az vele hogy a végső egyenáram feszültséget nem tudom hogyan kéne 5 voltra fel konvertálni vagy stabilizálni.



2017. nov. 5. 17:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne pazarold ilyesmire az amúgyis kevés energiád.
2017. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Tök jó amúgy hogy mindannyian a kérdésemre válaszoltatok. És mégis az én kicsi TV antennám vagy a drótkerítésem hogyan tudná elvenni a jelet az egész faluból mondjuk? Ez olyan szerintem mintha rádiót hallgatnál csak a jelet nem a hangszórókra juttatod hanem eltárolod.
2017. nov. 5. 20:27
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, talán tényleg csak a kérdésekre kellene válaszolnunk. De ha valaki tévúton halad, annak szoktunk szólni. Nem kellene? Lehet.

Na, akkor...

Ingadozó egyenfeszültséget stabilizálni? Kapaszkodj meg, feszültségstabilizálóval lehet, például. A jó öreg 7805-ös IC-vel ez könnyedén megoldható. Lenne, ha lenne használható egyenfeszültséged. Vagy a korábban már linkelt feszültség átalakító még korrektebb .

Cselekedj belátásod szerint.

2017. nov. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Tök jó amúgy hogy mindannyian a kérdésemre válaszoltatok. ... Ezt a szerkezetet szeretném megépíteni. "


Oké, ezt sehogy.

Megvolt a válasz.

Rendben van így?

De miért van olyan gondolaton, hogy te nem ezt akarod hallani?

2017. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A linket csak azért osztottam meg, hogy a kérdést jobban meg lehessen érteni. Nem azért, hogy vita legyen abból, hogy ez a rendszer egyáltalán működik-e vagy nem.
2017. nov. 6. 18:44
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem volt itt erről semmi vita.
2017. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Szirty ***** válasza:
100%

Néhány mikrowatt teljesítményt nyerhetsz így. Elég az neked?


Ha nem, miért gondolod hogy többet nyerhetsz?

2017. nov. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy egy-két használható válasz jött 12-ből. Elkezdtem más úton haladni mert utánanéztem és rájöttem, hogy tényleg nincs benne nagy energia. Viszont a kérdésem még mindig állna mivel elkezdtem gondolkodni valamilyen házi napelemekben vagy alacsony feszültségű sorbakötött, lejárt elemekkel való telefontöltésben. Bár ezt lehet kár volt elmondanom mert hallgathatom tovább a kifogásokat és kötekedést úgyhogy a jövőben inkább nem is írom le a terveimet csak a kérdést magát.


És még a legelső válaszolónak mondanám, hogy ingadozó feszültségről van szó és nem fix különbségről. Magyarul, ha 5 darab 0,1-1 volt között ingadozó tápellátást sorbakötök attól még az ugyanúgy ingadozni fog (ki gondolta volna! :O). De a te kedvedért azt is elmondom, hogy telefontöltésre szeretném használni ahol (ha jól tudom) a MAXIMUM fesz. ingadozás 4.9 és 5.1 volt lehet. De azért köszönöm a választ.

2018. márc. 17. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!