Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen mérnökök tervezik,...

Milyen mérnökök tervezik, gyártják és működtetik a robotokat ( legyen az a legmodernebb mesterséges intelligencia vagy egyszerű háztartási robot )?

Figyelt kérdés

Az alkatrészek gyártását valószínűleg gépészmérnökök végzik, ezt gondolom. Magát az agyát a robotnak ( főleg ha mesterséges intelligenciáról van szó ) informatikusok dolgozzák ki.

Milyen mérnökök kellenek még? Mechatronikai? Milyen mérnökök tervezik és gyártják?


2017. nov. 14. 14:17
 1/4 Zzzoli ***** válasza:
Figyelj, gyakorlatilag bármi műszaki felsőfokú végzettség szóba jöhet. Aki műszaki pályára megy és azt azért teszi mert szereti is azt, az belefolyik mindenbe, szoftverbe hardverbe. A munkáltatókat az érdekli mennyire vagy ott minden téren és nyilván hogy végezhesd is ezeket a teendőket, ott legyen a kezedben a jogsid, azaz a diplomád.
2017. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenhez nem kell érteni, mert akkor semmihez sem értesz igazán. Jó ha van fogalmad az alapokról a legtöbb területen, de egy szűkebb területen kell jártas lenni az adott témában, akkor tudsz igazán értéket teremteni. Persze sokszor egy emberrel próbálnak elvégeztetni minél több munkát és emiatt úgy tűnhet, hogy az a jó, ha mindenhez értesz. A valóságban jobban megéri specializálódni valamire. Ha saját céget akarsz, akkor az elején esetleg jól jöhet a mekkelekség, de később nem lesz elég.
2017. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2# tisztában vagyok vele hogy nem egy ( fajta ) mérnök gyártja a robotokat. Épp ezért kérdeztem hogy kikre van szükség egy ilyen gyárban?
2017. nov. 15. 22:16
 4/4 Zzzoli ***** válasza:

Nyilván mindenhez nem is érthet mindenki, de akinek a műszaki érdeklődése nagy, az nagyon széles skálán szerez ismereteket, mert élvezettel veti bele magát az új technológiákba.

Én magamból indulok ki, én egy olyan gyáróriásnál melózok, ahol az innováció sosem volt akadály, mert a megtermelt nyereség lehetővé tette hogy bármi ami új volt, az megvegyék, odahozzák, nálunk próbálják ki, a költség másodlagos volt.

Azok az emberek jutnak előre, akik nem félnek az új dolgoktól, ha mellé is nyúlnak kezdik elölről, ha idegen tőlük a dolog beleássák magukat.

Sok olyan téma volt, ami nagyon idegen volt tőlem, de amikor átrágtam magam rajta, már egész másképp tekintettem rá, rutint szereztem a folyamatában.

Nagyon sok sok, különböző műszaki diplomás ember dolgozik nálunk és technikus is, akiben megvan a potenciál, az ott van az élvonalban.

2017. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!