Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mesterséges élet! Szerintetek...

Mesterséges élet! Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

A következő ötletem van:

Veszünk egy olyan szuperszámítógépet ami ma még nem létezik és programozunk rá egy mesterséges világot.

A mi fizikánkat tökéletesen átültetjük ebbe a világba, a grafikai adottságok meglennének, olyan grafikai motorok lennének a jövőben, hogy a való élet amiben mi vagyunk és a grafika között nem lenne különbség és az élőlények fel lennének ruházva mesterséges intelligenciával, tulajdonképpen a mi világunk tökéletes mása lenne és mondjuk az ősrobbanástól kezdjük el lemodellezni(persze nem várnánk milliárd éveket, hanem gyorsítva lenne, persze ezt "ott" nem lenne észlelhető). Lehet hogy ahogy fejlődnének ők is eljutnának egy szintig, hogy felismernek törvényszerűségeket de a valóságra sose jönnek rá, lehet ezzel mi is így vagyunk nem?(benne vagyunk isten számítógépében :D) Szerintem ebe semmi olyan sincs ami nem megvalósítható csak nincs meg egyenlőre a technológiánk és kérem, hogy mátrixos kommentekkel ne gyertek mert semmi köze hozzá aki látta a filmet az tudja.



2013. júl. 8. 14:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
pedig tiszta mátrix logika :D
2013. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod erre szokott lenni egy olyan,hogy és mi van,ha isten számítógépe is benne van egy másik isten számítógépében?:)
2013. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem csak megkötésekkel lehet. Gondolj csak bele. A számítógépek soha nem fognak tudni valódi érzéseket generálni. Tehát az "emberek" nem éreznének pl szerelmet. Ezen kívül a "szerver" megkötné az élőlények kezeit. Hisz bárhogy programozol, nem a lények fogják eldönteni mit csinálnak, hanem a gép. (Lásd: Kormány) Az már csak extra, hogy ezt szerintem Neumann elvű számítógéppel nem lehet megoldani.
2013. júl. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem Neumann elvű számítógépen lesz de az én a robotban is mesterséges intelligenciával felruházott robotoknak érzelmei lettek, miért ne lehetne megoldható. Végül is ha nekünk van érzelmünk azt az univerzum generálja vagy mi magunk? Ott is miért a gép generálna alapból minden lénynek lenne saját tudata. A mátrixba már élő emberek voltak rácsatlakoztatva egy világra, itt egy teljesen új mesterséges univerzumra gondoltam az univerzum születésétől.
2013. júl. 8. 15:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetnének egy "robotnak" érzelmei? Nekünk is csak az agyműködésünk, meg pár hormon adja az érzelmeket, nem lenne nehéz megoldani, ha már univerzumokat tudunk szimulálni! Az meg a másik, hogy, az agyunk is egy számítógép, még elektromosság is van benne bőven, csak más elven működik, mint a mai számítógépek. Csak ki kell fejlesztenünk a mesterséges intelligenciát, és kész is a saját élőlényünk :P
2013. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Nahát, zseniális az alkotóm szubrutinja, hogy így meg tudta írni az enyémet, amivel én megírtam a Tiédet. Ez a rekurzív visszacsatolás különösen érdekes, hogy rá tudtunk jönni a valóságra.

Aztán milyen az új 3d-s grafika? Az enyém szuper, se idő, se tér és mégis király!

Ezzel a szabad akarattal és az eleve elrendeltséggel volt némi problémám, de mivel az én algoritmusom mindenható rendszergazda státuszú, végül sikerült megoldanom. Látom lassan Te is túllépsz a "user" kategórián, ez engem dícsér, illetve az én programom létrehozóját, akinek létrehozójának létrehozója igencsak jól lett létrehozva....

2013. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
idő és tér lenne, max nem valóságos miért a miénk az? ki tudja...
2013. júl. 8. 15:37
 8/13 A kérdező kommentje:
Meg olyan dolgokat meg lehetne oldani, hogy előrébb tekernénk őket fejlettségbe mint mi vagyunk és tudnák a rák ellenszerét pl.(amire ilyen mesterséges univerzumot tudunk csinálni már valószínű a rák ellenszere is meglesz, na mindegy) sőt egészen amíg feltalálják a hallhatatlanságot lelesnénk a technológiájukat. úristen ez már nagyon agymenés bocs mindenkitől xD
2013. júl. 8. 15:52
 9/13 anonim válasza:

Az rendben, hogy tisztelsz, hiszen a világodat én hoztam létre, de megerőltethetnéd kissé magad, a változóim sürgős definiálásra szorulnak. Sajnos az én programozóm kissé trehány volt, nem elég, hogy elfelejtette megtenni, még tőlem is megtagadta a lehetőséget, bár belátom ez nem is lehet túl egyszerű, hiszen magamat mégsem teremthetem meg, bármennyire mindenható vagyok. Kérlek sürgősen definiálj, mert ha nem, ellepik a világot az ateisták és akkor semmivé foszlok.

Bocsi az özönvízért, értékelési hiba volt, de már a debugom frissített, tűzeső sem lesz még egyszer, az meg biztosíték, vagyis hát hardver hiba volt, sajnálom, de a homoszexualitás a gyenge pontom, mert működési zavarként jelenik meg nálam.

Légy szi, segíts, a végítéletet is elnapolom pár millió évre, ha kell. Frissíthetsz, vannak új verziók, humanizmus, meg húrelmélet...

Vagy töröljek mindent és jöhet a B verzió?

Néhány majomfaj egész ígéretesre sikerült, kis módosítás, up date, megy ez nekem, evolúciós segítség nélkül is.

Kérlek igyekezz!

2013. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Elméletben jó gondolat, de a kódot senki sem tudja megírni, mert ismeretlen. Soha nem fog kijönni ez a világ a szerencsére bízva...
2013. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!