Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért világít jóval gyengébben...

Sende kérdése:

Miért világít jóval gyengébben egy led reflector a feltüntetettnél? Milyen hatásos érdekérvényesités lehetséges?

Figyelt kérdés
Led reflectorokat rendeltem a neten a Gruppi oldalról. Nagyon gyengének találtam a teljesítményüket, ezért kimértük. A 200 W -osak csak 28 w -ot, a 20 W -osak pedig 7,8 W -ot teljesítettek! Képes egy gyártó hamis adatokkal készíteni a terméket és a Gruppi forgalmazó tudatosan megtéveszteni a vevőket?

2017. dec. 17. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Sóhivatal?
2017. dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valami összeesküvés lehet a szemüveggyártó cégekkel!

A tanyavilágban gyertyafénynél különb körülmények közt tanultak a gyerekek mint most, az energiatakarékos izzók világában!

2017. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Reflektorban:

LED [W] = R7S ceruza halogén lámpa [W]

10..................100

20..................150

30..................200

50..................375

80..................500


Amennyiben az adott LEDes lámpatest feltüntetett teljesítménye és a mért teljesítménye jelentősen eltér

Pl.: 10W a dobozon, mérve meg 4.8W akkor az átverés és kamu, mert más teljesítményű LEDdel van a lámpatest szerelve.

Első körben az oldalon kell jelezni a kifogást, ha az hatástalan, akkor fogyasztóvédelmi hivatal, ha az sem jön össze, mert nincs róla semmilyen papír, akkor van az IJ kártya, vagyis így jártunk.


Hali.

2017. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fényerő mértékegysége nem a W, de mindegy...

Mit mértél ki és hogyan?

Ha egy 200W-os hagyományos (uzzószálas) reflektor kiváltására szánt led reflektor 28 W teljesítményt vesz fel, akkor az kb. jó, a ledek teljesítményfelvétele kb az 1/7-ed része a hagyományos izzóénak. A legkorszerűbbeknél már csak 1/10-e, de ez a Gruppi ránézésre is mindenből a legszarabbat, legolcsóbbat árulja.


Aki ilyen helyen bármit vesz, az magára vessen.

Nekem itthon a minőségi, de nem szarért-hugyért vett led lámpák tökéletesen működnek, az egyik válaszoló által említett tanyasi gyertyafényes sötétségnek nyoma sincs. Ha nem tudod, hogy led van a burákban, meg nem mondod.

2017. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát így jártál. Ez olyan mint az ittveddmeg vagy esztmegeveszem vagymi nevű oldal van egy cég aki szervez van több felszámolás alatt lévő cég és annak a nevem küldik ki az árut

Nincs gari nincs semmi adófizetés sem. Én is vettem egyszer így ott a cég aki küldte valami érdi 19 éves gyerek néven volt és felfüggesztett adószámmal tehát nem is működhetett volna..

2017. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen hatásos érdekérvényesités lehetséges?"


Mondjuk kérj meg valakit hogy verjen nyakon ha még egyszer eszedbe jut ilyen helyről vásárolni bármit is.


"Képes egy gyártó hamis adatokkal készíteni ..."

Külön iparágak vannak berendezkedve arra hogy lemásolják az eredetit, de silány minőségben, filléres önköltségen.


Tanulságként:

Ha egy weboldalon hiába keresed az elérhetőségüket, mindegy milyen olcsó, onnan ne vegyél semmit.

2017. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!