Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zsírfaló, éhségmentes banándié...

Zsírfaló, éhségmentes banándiéta.2 hét alatt 5 kiló. Mennyire hatásos? Lehetséges ez így?

Figyelt kérdés

Hogyan kövesd a diétát?


A reggelt mindig banánnal indítsd, legalább egy bögre szoba-hőmérsékletű víz kíséretében.

A kúra alatt ásványvízzel és gyógyteákkal gondoskodj a bőséges folyadékfogyasztásról.

Hozzáadott cukrot ne használj az ételkészítéshez, és a sófogyasztás is minimális legyen.

A vacsorát a kora esti órákra időzítsd, és kerüld az olajban sült ételeket.

Fontos!

A diétát két hétig tarthatod. A diéta ideje alatt fogyassz el mindennap 2-2,5 liter szénsavmentes vizet. Az adagok kiméréséhez használj két decis bögrét. A diétát várandós és szoptatós kismamák, tinédzserek, valamint daganatos és emésztőszervi megbetegedésben szenvedők nem alkalmazhatják. Mielőtt elkezdenéd a diétát, kérd ki háziorvosod véleményét!


Mintaétrend


1. nap


Reggeli: egy banán, egy bögre ásványvíz, fél bögre narancslé három evőkanál müzlivel.

Tízórai: egy alma, három zabpelyhes keksz.

Ebéd: fél bögre barnarizs, egy bögre párolt zöldbab, egy banán.

Uzsonna: 3 dl banán-kivi turmix.

Vacsora: egy banán, 10 dkg zsírszegény túró egy kávéskanál mézzel, fél bögre főtt zabpehely.


2. nap


Reggeli: egy banán, egy bögre ásványvíz, egy szelet rozskenyér, két szelet sovány sajt.

Tízórai: egy banán.

Ebéd: 10 dkg csirkemell, két közepes, főtt burgonya, két paradicsom.

Uzsonna: két bögre banán-alma saláta citromlével.

Vacsora: egy bögre főtt durumtészta, egy evőkanál reszelt sajt, egy banán.


3. nap


Reggeli: egy banán, egy bögre ásványvíz, fél bögre zsírszegény joghurt, három evőkanál zabpehely.

Tízórai: egy banán, egy narancs.

Ebéd: 10 dkg grillezett hal, fél bögre főtt hajdina, fél bögre párolt zöldbab.

Uzsonna: fél banán, egy grépfrút.

Vacsora: fél bögre barnarizs, egy bögre párolt padlizsán, fél banán.


4. nap


Reggeli: egy banán, egy bögre ásványvíz, egy szelet lenmagos kenyér, két szelet sovány sonka, egy zöldpaprika.

Tízórai: 3 dl banán-narancs turmix.

Ebéd: gyümölcsrizs egy bögre fahéjas barnarizsből, egy banánnal és egy almával.

Uzsonna: egy fürt szőlő, fél marék dió.

Vacsora: egy bögre főtt köles egy evőkanál szezámmaggal, egy banán.


5. nap


Reggeli: egy banán, egy bögre ásványvíz, egy bögre zabkása egy marék aszalt almával.

Tízórai: egy alma, három korpás keksz.

Ebéd: gyümölcsleves, két közepes burgonya egy evőkanál reszelt sajttal, egy banán.

Uzsonna: fél bögre zsírszegény joghurt egy evőkanál zabkorpával.

Vacsora: 10 dkg pulykamell, másfél bögre zöldsaláta zöldpaprikával, egy banán.


110 kg-ről szeretnék 85-90 -re le menni

(179 cm FFI vagyok)



2016. okt. 3. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy kb 1400 kcal etrend.


Neked 110 kilosan kb. 2700 kcal kell a sulytartashoz, 1400 kcal etrenddel napi 1300 kcal-nyi energiaval fogsz tobbet egetni, ami 2 het alatt 18.200 kcal, ez kb 2.5 kilo zsirnak felel meg.


Ami miatt 5 kiloval kevesebbbet mutathat a merleg az a csokkentett etelbevitel miatti glikogen raktarak uruleset es vizveszteseget jelent. Zsirbol nem fogsz 2 het alatt 5 kilot fogyni.


2 hetig egyebkent meg felesleges dietazni, neked 20 kilo leadasahoz jobban illene egy 1800 kcal etrend, kenyelmesen, fel ev alatt le is menne.

2016. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ekkora baromságot rég láttam. Most komolyan, hol találtad? Esetleg olvass utána egy normális diétának: [link]
2016. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Már megint egy izombontó agymenés. Ijesztő. Cukor cukor hátán, na jó, egy infifinciminci fehérje is ott van poénból. A zsír még OK jobb napokon, a kötelező zsírminimum elég kicsi az embernél. A 3. napban mondjuk nemigen van s igazából 5 nap oly kevés, mit is jövök a test igényeivel. Talán mert a fogyáshoz jópár hét vagy hónap (vagy lassúaknak év) kell.

5 nap alatt nem fogsz lefogyni s ez nem olyan menü, amit ajánlatos tovább folytatni.


Olyanoknak (sem) való, akik szénhidráttal laknak jól, a magamfajták az éhezés és a szénhidrátmérgezés között lebegnének valahol és szenvednének, mint a kutya. Inkább nem ennék 5 napig, az egészségesebb s élvezetesebb lenne (pedig én akkor is utálnám az izombontás gondolatát).


Amikor valamibe bele akarsz vágni, számold ki a étrend makróit s vesd össze valami értelmes szálkásító diétával. De még jobb, ha eleve nem nőimagazinos és hasonló butaságokba fogsz, hanem tanulsz a test működéséről és igényeiről.

2016. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És a kúra végén visszatérsz a korábbi étkezésedhez, amivel elhíztál? Életmódváltás kell, nem ilyen limitált idejű hülyeségek.
2016. okt. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Senki nem állította hogy 2 hétig akarom csinálni , nem is tom honnan vettétek (eleve a célom nagyobb mint a cikkben kínált -5kg). "Már" Augusztus vége óta diétázom , csak 6 hét alatt kevésnek tartom azt az 5 kg-t amit leadtam.

Salátán, csirkén és halon élek (kb csak) azóta, meg itthon egy kis torna.

3 műszakban dolgozom tehát eleve nem játszik az a része hogy este X óra után ne egyél mert van olyan hogy én akkor dolgozok.

Reggelivel van bajom leginkább arra nem tudom mit egyek mert a 3. hétre már hányhatnékom volt a zabtól (bármilyen formában). Mivel egy átlag ember vagyok aki nem igazán van ebben a témában benne így a kalória számolást se értem hogy működik és az internetről szedett adathalmazból próbálok valamit kitalálni, de nem igazán ment, ezért gondoltam hogy ide tévedek egy frissen talált módszerrel.

2016. okt. 4. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat hét alatt öt kiló nemhogy nem kevés, de nagyon jó! Egészségesen eleve max. egy kiló mehet le zsírból.
2016. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az x óra után ne egyél dolgot felesleges betartani, mert baromság. A napi összbevitel számít, max annyi, hogy lefekvés után inkább szénhidrátmentes és fehérjedús kajákat ajánlanak, pl tonhalsaláta, túró. Ha hányhatnékod van a zabtól akkor valószínűleg rosszul készíted el. Meg szoktad mikrózni? Általában amiatt szokott hányhatnékuk lenni az embereknek tőle, mert ezt a fontos lépést kihagyják. Amúgy ha ízesíted egy kis fahéjjal, almával, szőlővel, barackkal, kakaóval, dióval, kókusszal, akkor nagyon finom kaja tud lenni. Én napi 250g zabot eszek meg szóval elhiheted! Meg érdemes édesítőt is tenni bele. Ha még így sem jön be, akkor nyugodt szívvel ehetsz teljes kiőrlésű kenyeret, sovány sonkával, főt tojással, rántottával, konzervhallal, túróval.
2016. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!