Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jo napot. Ismeri a kinai...

91gabor91 kérdése:

Jo napot. Ismeri a kinai elektromos olajkályhát. Nincs neki kémény ki vezetése És álitolag szobába is tökéletesen muködik. Válaszotokat elöre? Is köszönöm.

Figyelt kérdés
2017. dec. 30. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az elektromos olajkályha, az az olajradiátor ha jól gondolom. Abban az olaj csak hőtároló, azaz nem ég el benne, csak felforrósodik.

Mi a kérdés ezzel kapcsolatban?

Egy konnektor kell hozzá, bekapcsolod és meleget ad.

Általában hőfok szabályozó is van rajta, beállítható hőmérséklettel. Viszonylag sokat fogyaszt, egy nap akár 500-1000 forintnyit átszámítva.

Inkább kisebb helyiségek időszakos fűtésére alkalmas, átmeneti időszakra vagy kisegítő fűtésnek.

[link]

2017. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egy biztos: egy fázis nem elég hozzá, a konnektornak is földeltnek kell lennie, mert leéghet miatta a ház. Ráadásul rengeteget fogyaszt. Jobb az elektromos hőtárolós kályha.
2017. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez az olajat fogyasza oránként 0.9 litert és az áram egy kis ventilátorhoz kell. Az elado szerint. Válaszokat köszönöm
2017. dec. 31. 07:09
 4/15 anonim ***** válasza:

Ahol tüzelőanyagot égetünk el, oda oxigén kell, és égéstermék keletkezik. Az égéstermékek hamu, kátrány, kén-dioxid, szén-dioxid, szén-monoxid és egyéb formában jelentkeznek.

Attól hogy nincs kémény kivezetés, ezek az égéstermékek keletkeznek és olyan nincs hogy pl. csak levegőt szív be az égéshez, de ki nem jön belőle semmi.

A leírása alapján olyasmi eszköz lehet mint az autós benzinkályha, ahol a ventilátor az égéstérben keringeti az égő tüzelőanyag gázait, abba porlasztva a további tüzelőanyagot. Így az égés tökéletesebb amint a tüzelőanyag cseppek nagyobb felületen érintkezhetnek a levegővel, intenzívebb az égési reakció, katalítikusan fenntartva a folyamatot.

De ilyen alapon a tábortűz is működik a szobában ...

2017. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor ez megis mi ez Kamu lenne. Mert 50 ezerért hirdetik. És azt mondják szobába valo.
2017. dec. 31. 15:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy típust vagy linket tudna adni róla?
2017. dec. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a neten. Eleve gyanakodnék, mert kinai, az tucattermék, szebben mondva gagyi.

[link]

2018. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Megtaláltam a neten. "

Nem találtad meg.

Ezekbe nem kell olajat tölteni, óránként 0.9 litert.

A képeken hőtároló kályhák láthatóak.

2018. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy ideig (amíg tök olcsó volt a használt olaj) mindenki olajkályhával fütött nálunk is. Büdös, ócska lemezkályha, sok tűzeset, olajoskannák cipelése a benzinkúttól, eldugult, ha hideg volt, fagyálló is kellett. Álmomban ne jöjjön elő!
2018. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 huntah válasza:

Úgy látom, régi a kérdés, de még egyetlen használható válasz se jött rá.

A kérdező kályhája szerintem nem kínai, sokkal inkább japán. A kulcsszó: Zibro. Nálunk nincs ennek nagy kultúrája, mert újonnan pokoli drága.

Én is csak most ismerkedem a témával, de valóban kémény nélküli megoldás, és áram sem kell feltétlenül. Pár napja áramszünet volt, gyertyafénynél neteztem :)

És mivel áram nélkül nem megy a gázkazán, begyújtottam a Zibro kályhával. A szagmentes beltéri fűtéshez petróleum kell, de nem ám akármilyen! Egyelőre egy helyen találtam megfelelőt, a MOL-nál (de nem az összes kúton), Dunasol 180/220, 5L-es kannában.

Sajnos nagyon drága, most épp 900Ft/liter de pótfűtésnek jó, hogy ne hűljön ki a szoba, vagy pl. konténer irodába, telepített lakókocsiba, madarászkunyhóba...

Nyilván van égéstermék, de én semmi szagát nem érzem.

És nyilván elhasználja az oxigént, tehát szellőztetni kell, vagy résnyire nyitva kell hagyni egy ablakot.

Másfajta petróleummal, lámpaolajjal is üzemel, sőt állítólag gázolajjal is, de ezek büdösek.

Ami 50 ezerbe kerül (nyilván használtan), az is max egy közepes szoba fűtésére jó, hiszen ezek 2-5 kW körüliek, a falikazán meg nem véletlen 24 kW.

2020. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!