Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárnál mi alapján...

Elektromos gitárnál mi alapján válasszak húrt? A kábelnek milyen Jack feje van? Mennyire éri meg többet költeni egy kemény tokra mint egy puhára?

Figyelt kérdés

Üdv, most szeretnék venni egy elektromos gitárt akusztikus helyett, de fogalmam sincs arról, hogy hogyan kellene kiválasztanom a húrt. Itt is a 10-es a jó, vagy mit határoz meg, mert akusztikusnál értem hogy a hang lesz erősebb, viszont fogalmam sincs arról, itt mi lenne a jó.


Kábelből újat akarok egyből, és nem tudom mi a neve, ebben is kellene segítség.


A harmadik: a tok. Az akusztikushoz persze keménytok van, de de az más árkategória, melyik éri meg jobban, egy közepes árú keménytok, vagy egy felső kategóriás puha?


2011. febr. 14. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A húrnál neked kell tudnod. A többség 10-est, vagy vékonyabbat használ. A kábelnek pedig az a jó, ami kifejezetten gitárkábel. Egyébként egy 6.3-as jack a vége, de inkább ajánlanék olyan kábelt, amely kifejezetten err való.

Ami a keménytokot illeti; nehéz és drága. Ha nem repülőgépen utaztatod, tök felesleges.

2011. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Daweee000 ***** válasza:

Az elektromosnál is ugyanez a helyzet, mint az akusztikusnál, meg kell rezgetni azt a fát, hiába nem üreges, egy vastagabb húrkészlettel teltebben szól bármilyen gitár. Más kérdés, hogy az ujjad mennyire bírja, a kompromisszumot neked kell megtalálnod, szerintem kezdj egy 10essel, aztán meglátod merre tovább. Egyébként a vastagság stílusfüggő is, papírnyakú sportgitárokra szokás 8-9-es pókhálót akasztani, esetleg vastagabbat ha lehangolnak pár hangot, de mondjuk egy klasszikus, Les Paul vagy hasonló kaliberű gitárnál, ahol azért érdemes jobban kihozni a testben rejlő nüanszokat, nem árt neki a 11es húr sem.


kábelből pedig... mondod a hangszerboltosnak hogy kérsz Xméter gitárkábelt oszt' ad. amúgy 6,3-as jack.


Tok? keménytok lehet elegáns meg tartós, ellenben tényleg nagy és nehéz is, szóval neked kell tudnod mi a fontosabb. Nekem egy alap puhatok van, mondjuk nem hurcolászom olyan gyakran, eddig nem volt még baja.

2011. febr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!